A Nemzeti Kulturális Alap

A Nemzeti Kulturális Alap az elmúlt húsz évben a hazai és határon túli magyar kulturális élet finanszírozásának legmeghatározóbb intézménye lett.

A Magyar Országgyűlés a nemzeti és egyetemes értékek létrehozásának, megőrzésének, valamint terjesztésének támogatása érdekében hozta létre az elkülönített állami pénzalapot, amelynek fő bevételi forrása jelenleg az ötöslottó szerencsejáték játékadójának 90 százaléka. A rendelkezésére álló pénzforrásokat döntő hányadában társadalmasított kollégiumi rendszer működtetésével pályáztatja és juttatja el az arra érdemesített programok megvalósítóihoz.

Az elmúlt esztendők aktív jogalkotási folyamatának köszönhetően nemcsak szervezetileg, hanem pénzügyileg is megerősödött az NKA. Az Alap ténylegesen befolyt bevétele 2010-ben 11,7 milliárd forint, 2011-ben 12,5 milliárd forint, 2012-ben 13,6 milliárd forint volt, amelyből kizárólag kulturális programokat támogattak. A 2012. január 1-jétől felállított új kollégiumi struktúrának, valamint a 2013. évtől bevezetett teljes online pályáztatási rendszernek köszönhetően az Alap takarékos, hatékony és környezetkímélő szervezet lett.

A Nemzeti Kulturális Alap fő célkitűzései közé tartozik a források stabilizálása, illetve új bevételek bevonása a pályáztatásra fordítható keretösszeg bővítéséért. Ennek érdekében az Alap az elmúlt években számos együttműködési megállapodást kötött kormányzati és civil szervezetekkel egyaránt, szakmai kollégiumai pedig átfogó támogatási programokat hirdettek meg az állami szerepvállalás erősítése érdekében a kultúra területén.

Elérhetőségek:

Az NKA elnöke: Balog Zoltán
email: zoltan.balog@nka.hu
tel.: 06 1 327-4320

Az NKA alelnöke:Doncsev András
email: andras.doncsev@nka.hu
tel.: 06 1 327-4320

A Bizottság Titkára:Vizkeleti Andrea
email: andrea.vizkeleti@nka.hu
tel.: 06 1 327-4320

A Bizottság

NKA elnöke: Balog Zoltán
kinevezés időtartama: 2012. július 15.–
email: zoltan.balog@nka.hu
tel.: 06 1 327-4320

NKA alelnöke: Doncsev András
kinevezés időtartama: 2014. június 1.-2018. május 31.
email: andras.doncsev@nka.hu
tel.: 06 1 327-4320

A Bizottság Titkára: Vizkeleti Andrea
email: andrea.vizkeleti@nka.hu
tel.: 06 1 327-4320

Bizottsági testület

A szakmai szervezetek által jelölt személyek:

Diószegi László PhD Harangozó Gyula díjas koreográfus történész, a Martin György Néptáncszövetség elnöke, a Teleki László Alapítvány igazgatója
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Kiss János Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas Érdemes Művész, a Győri Balett igazgatója, a Magyar Táncművészek Szövetsége társelnöke
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Szomjas György Kossuth-díjas, Balázs Béla díjas filmrendező, a Magyar Filmművészek Szövetségének elnökségi tagja, az Európai Filmakadémia tagja
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

A Magyar Művészeti Akadémia által jelölt személyek:

Dubrovay László, a Nemzet Művésze, Kossuth-díjas és Erkel Ferenc-díjas, Bartók-Pásztory díjaszeneszerző, ny. egyetemi tanár, Érdemes Művész, az MMA rendes tagja, elnökségi tagja
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Skardelli György Ybl Miklós díjas, Pro Architectura díjas, Príma Primissima díjas építész, a KÖZTI Zrt. stúdióvezetője, vezető tervezője, az MMA rendes tagja, a SZIMA rendes tagja
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Tamás Menyhért, József Attila- és, Magyarország Babérkoszorúja-díjas költő, író, műfordító, az MMA rendes tagja, elnökségi tagja
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Cselovszki Zoltán építész, az Iparművészeti Múzeum főigazgatója
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Ramháb Mária , a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár igazgatója, az Informatikai és Könyvtári Szövetség elnöke, Szinnyei József és Széchényi Ferenc díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével kitüntetett megyei könyvtárigazgató
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

Tardy Anna az Emberi Erőforrások Minisztériuma Miniszteri és Parlamenti Államtitkári Kabinet kulturális tanácsadója
kinevezés időtartama: 2016. április 1.–2020. március 31.

A Bizottság a Nemzeti Kulturális Alap elvi, irányító, koordináló és a jogszabályokban meghatározott esetekben döntési jogkörrel rendelkező vezető testülete, amely az elnökből, az alelnökből és a tagokból áll. A Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvény értelmében tagjainak egyharmadát a miniszter saját hatáskörben, egyharmadát a Magyar Művészeti Akadémia, egyharmadát az érintett szakmai szervezetek javaslata alapján bízza meg négy évre. Az Alap működéséről a Bizottság évente legalább egy alkalommal, általában a pályázati év lezárását követően írásos beszámolót készít.

A művészeti és nem művészeti tematikájú állandó kollégiumok támogatási arányairól, továbbá a támogatás művészeti főtematikájú állandó kollégiumok közötti felosztásának arányairól a Bizottság a miniszter és az MMA elnökének egyetértésével dönt a kollégiumok javaslatainak figyelembevételével.

A Bizottság meghatározza az Alap rövid és középtávú kulturális stratégiáját, a különösen fontosnak tartott támogatási célokat, a támogatás során követendő szempontokat, ezek figyelembevételének rangsorát. A Bizottság elvi, koncipiáló feladatai és az előzőekben jelzett stratégiák alapján kijelöli az egyes kulturális területekre vonatkozó – a kulturális politikával összhangban álló – támogatási célkitűzéseket, ezek között kiemelt támogatási célokat fogalmaz meg. Mindezek mellett összehangolja a kollégiumok tevékenységét, dönt a vitás kérdésekben, illetve meghatározza a szakmai ellenőrzés céljait és szempontrendszerét.

A Bizottság az adott évet megelőző harmadik negyedév végéig kidolgozza az Alap következő évre vonatkozó pályázatinaptár-tervezetét.

Állandó kollégiumok

Művészeti főtematikájú állandó kollégiumok

Építőművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Marosi Miklós főépítész, a Közti Zrt. stúdióvezetője, az MMA rendes tagja

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Benczúr László vezető építész tervező, a Benczúr & Partner Építész Kft. ügyvezető igazgatója,
  • Somogyi Pál György Ferenczy-díjas belsőépítész, építész, irányító tervező, a KESO Design Stúdió Kft. vezetője, az MMA rendes tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Salamin Ferenc építész, vezető tervező, Ybl-díjas, az MMA levelező tagja, az Országos Főépítészi Kollégium elnöke
  • Sulyok Miklós művészettörténész, a Budapest Galéria kurátora, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

  • Csernyus Lőrinc Ybl-díjas építész, vezető tervező a Triskell Épülettervező Kft. ügyvezető igazgatója, az MMA levelező tagja

Filmművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Lajos Tamás producer

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Bakos Edit filmterjesztési szakember, az Art-mozi Egyesület elnöke
  • Bálint Péter filmforgalmazási szakember, a Filmforgalmazók Egyesületének elnöke, a Nemzeti Filmiroda Korhatár Bizottságának tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Fekete Ibolya Balázs Béla díjas filmrendező, forgatókönyvíró
  • Jelenczki István filmrendező, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

  • M. Tóth Géza Balázs Béla-díjas filmrendező, producer, a KEDD Animációs Stúdió alapítója és vezetője, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektora

Fotóművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy):
Haris László fotóművész, az MMA rendes tagja

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Barta Zsolt Péter fotóművész
  • Dr. Tomsics Emőke történész, a Magyar Nemzeti Múzeum főmuzeológusa

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

  • Szamódy Zsolt Olaf, Balogh Rudolf-díjas fotográfus

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Kőrösi Orsolya, a Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház ügyvezető igazgatója
  • Dr. Máté Gábor DLA, fotográfus, egyetemi adjunktus, a MOME Fotográfia Tanszék vezetője

Iparművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy):
Sára Ernő tervezőgrafikus, az MMA rendes tagja

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • T. Doromby Mária Ferenczy Noémi-díjas textilművész, címzetes főiskolai tanár
  • Lovas Ilona iparművész
  • Nagy Márta keramikusművész, PTE tanszékvezető egyetemi tanára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Hefkó Mihály DLA, címzetes főiskolai tanár, Ybl Miklós-díjas, Ferenczy Noémi-díjas, Europa Nosztra-díjas, ICOMOS-díjas, az Év Belsőépítésze díjas, az MMA levelező tagja
  • Nagy Judit gobelintervező, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Rényi Krisztina grafikusművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja
  • Koós Pál Ferenczy Noémi díjas formatervező művész, a MOME egyetemi docense, intézetigazgató, a Magyar Formatervezési Tanács tagja
  • Minya Mária Munkácsy-díjas, Formatervezési Nívódíjas, a XVII. Országos Kerámia Biennálé I. díjasa, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma díjasa, Gádor István-díjas keramikusművész, az MMA nem akadémikus köztesületi tagja

Képzőművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Fabényi Julia Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Baky Péter festőművész
  • Dr. Cs. Tóth János művészeti író a MAOE Képzőművészeti tagozat elnökségi tagja, a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetettje

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Baksai József festő- és grafikusművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja
  • Lipcsey György Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

  • Aknay János Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke, az MMA rendes tagja

Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Cseri Miklós, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Csasztvan András, a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, a szarvasi Tessedik Táncegyüttes művészeti vezetője
  • Dr. Ratkó Lujza néprajzkutató, a Jósa András Múzeum etnográfusa, a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetének főiskolai docense

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Eredics Gábor Kossuth-díjas zenész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének tanára, a Vujicsics Együttes vezetője, az MMA levelező tagja
  • Landgráf Katalin textilművész, a Fóti Népművészeti Szakközépiskola és Gimnázium művészeti vezetője, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

  • Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, az MTA BTK Néprajztudományi Intézet igazgatója

Szépirodalom Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Jánosi Zoltán József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, a Kölcsey Társaság elnöke

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, az Eszterházy Károly Főiskola tanára
  • Erős Kinga kritikus, az Orpheusz Kiadó vezetője, a Magyar Írószövetség elnökségi tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Dr. Bertha Zoltán József Attila-díjas irodalomtörténész, az MMA levelező tagja
  • Dr. Falusi Márton költő, az MMA Irodalmi Tagozat nem akadémikus köztestületi tagjainak közgyűlési képviselője, az MMA MMKI tudományos munkatársa, a Hitel folyóirat szerkesztője
  • Dr. Iancu Laura író, költő, néprajzkutató, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Csontos János, József Attila-díjas magyar író, költő, filmrendező
  • Hansági Ágnes irodalomtörténész, a Károli Gáspár Református Egyetem Magyar Nyelv, Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének habilitált egyetemi docense
  • Kovács István történész, író, polonista

Színházművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csizmadia Tibor Jászai Mari díjas színházi rendező, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Színházművészeti Intézetének vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személy:

  • Szabó László kulturális manager, a Magyar Teátrumi Társaság titkára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Császár Angela Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész, az MMA rendes tagja
  • Cseke Péter színművész, DLA, a Kecskeméti Katona József Színház igazgatója, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Láposi Terka színházpedagógus, a Vojtina Bábszínház játszószínházának művészeti vezetője
  • Lőrinczy György, a Budapesti Operettszínház főigazgatója, művészet menedzser, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Színházművészeti Bizottságának tagja, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára

Táncművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Bozsik Yvette Kossuth-díjas, Érdemes művész balettművész, koreográfus, rendező, egyetemi tanár, a Magyar Táncművészeti Főiskola koreográfus tanszékének vezetője, a Bozsik Yvette Társulat vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Pataki András, a Szegedi Kortárs Balett igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Pártay Lilla Kossuth-díjas Kiváló Művész, a Magyar Állami Operaház örökös tagja-mesterművész, táncművész, koreográfus, a Nemzet Művésze, az MMA rendes tagja
  • Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Kiváló -, Érdemes Művész koreográfus, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Honvéd Együttes és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti vezetője, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Solymosi Tamás a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, Harangozó Gyula-díjas balettművész, a Magyar Állami Operaház balettigazgatója, az MMA Színházművészeti Tagozatának nem akadémikus köztestületi tagjainak közgyűlési képviselője
  • Vincze Balázs Harangozó Gyula-díjas, Imre Zoltán-díjas balettművész, koreográfus, a Pécsi Balett igazgatója, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Zeneművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Boronkay Antal zenetörténész, zenekritikus, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Vashegyi György karmester, az MMA levelező tagja
  • Zádori Mária énekművész, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Farkas Zsolt zongoraművész, a Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének tanára
  • Ifj. Sapszon Ferenc Kossuth-díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola alapítója és művészeti vezetője

Nem művészeti főtematikájú állandó kollégiumok

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személy:

  • Heilauf Zsuzsanna PhD, történész muzeológus, a Tomory Lajos Pedagógiai és Helytörténeti Gyűjtemény vezetője

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a VERITAS Történetkutató Intézet főigazgatója, a Károli Gáspár Református Egyetem BTK Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
  • Gózon Ákos, Akadémiai-díjas és Hevesi Endre-díjas tudományos újságíró, az Élet és Tudomány főszerkesztője
  • ifj. Dr. Zlinszky János biológus, egyetemi docens, PPKE JÁK Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék

Könnyűzene Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):

  • Dósa Richárd zenész, az Animal Cannibals alapító tagja, háromszoros Arany Zsiráf-díjas, VIVA Comet életműdíjas rapper

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Póka Egon zenész - zeneszerző, a magyar rockzene emblematikus alakja, a Kőbányai Zenei Stúdió Művészeti Szakképzőiskola alapító-igazgatója, Bluespatika Életműdíjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett, Weiner Leó-díjas zenepedagógus, Kőbánya díszpolgára
  • Spiegelhalter László VIVA Comet díjas zeneszerző, Vácrátót polgármestere, a MAHASZ elnökségi tagja, a Dj Szövetség alelnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

  • Zsoldos Béla Liszt - díjas zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Kisszabó Gábor zenész, zeneszerző, kulturális menedzser, producer
  • Tóth Szabolcs zenész, zeneszerző, producer, a Sugarloaf zenekar alapítója

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Redl Károly, az Országgyűlési Könyvtár igazgatóhelyettese, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete alelnöke
  • Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke, az MMA levelező tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

  • Szemadám György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, író, Magyarország Érdemes Művésze, a MMA elnökségi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, a Fiatal Írók Szövetségének elnöke
  • Pósa Zoltán Csaba József Attila-díjas, Bertha Bulcsu-, Szellemi Honvédelem-, Obersovszky Gyula-díjas, Péterfy Vilmos Életműdíjas, Rát Mátyás Életműdíjas, a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével kitüntetett író, költő, irodalomtörténész, az MMA köztestületnek, a Magyar Írószövetség választmányának tagja
  • Szögi László történész, levéltáros, könyvtáros, 1995-2013 a budapesti Egyetemi Könyvtár főigazgatója
  • Turczi István József Attila-díjas, Babérkoszorú-díjas és Prima Primissima díjas költő, író, műfordító, szerkesztő, egyetemi doktor, irodalomszervező, a Tipp-Cult Kiadó vezetője

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Tőzsér Istvánné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Megyei Könyvtár igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személy:

  • Dr. Bereczki Ibolya, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum ágazati feladatokat felügyelő főigazgató-helyettese
  • Hermann István, a Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára igazgatója 2017 februárjáig fizetés nélküli szabadságon

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

  • Szőnyiné Szerző Katalin Szabolcsi Bence díjas zenetörténész, az OSZK Zeneműtárának ny. vezetője, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Fodor Péter, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főigazgatója
  • Dr. Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója
  • Dr. Szabadi István, a Tiszántúli Református Egyházkerület Levéltára igazgatója, a MELTE elnöke
  • Dr. Tóth Arnold etnográfus, a miskolci Herman Ottó Múzeum igazgató-helyettese

Közművelődés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, kulturális szakértő, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személy:

  • Csengei Ágota közművelődési szakember, a keszthelyi Goldmark Károly Művelődési Központ igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

  • Pál Miklósné, Bessenyei György díjas, a Magyar Köztársaság Bronz Érdemkeresztje kitüntetett, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnöke, a Békés Megyei Művelődési Központ nyugalmazott igazgatóhelyettese, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Andrási Kata kulturális PR-szakember, a Polgári Magyarországért Alapítvány szervezési igazgatója
  • Bak Lajos Bessenyei György-díjas közművelődési szakember, kulturális szakértő, a kecskeméti Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója
  • Grúz Atilla közművelődési szakember, a kisgyőri Faluház- Művelődési Otthon és Könyvtár vezetője

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Igyártó Gabriella Pro turismo és Wlassics Gyula-díjas kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója, Mesterségek Ünnepe fesztivál igazgatója, Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Márta István Erkel díjas zeneszerző, a Magyar Fesztivál Szövetség elnöke, a Művészetek Völgye alapítója, kulturális menedzser- és főtanácsadó
  • Szigetvári József a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke, a Magyar Fesztivál Szövetség elnökségi tagja, a Barátság Kulturális Központ igazgatója, főiskolai oktató, Lukács Móric díjas, az EFFE díjas Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

  • Horváth László producer, kulturális menedzser, fesztiválszervező, a Príma Primissima díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Harangozó Gyula Kossuth-díjas táncművész, koreográfus, a Szegedi Szabadtéri Játékok művészeti igazgatója
  • Tóth Tibor menedzser, koncertszervező, fesztiválszervező, Európa Legnagyobb Fesztivál díjas Sziget Fesztivál szolgáltatásfejlesztési vezetője, az Etalon Produkció Kft. ügyvezetője

Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Deme Péter bölcsészdoktor, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület elnöke

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese
  • Vukoszávlyev Zorán okleveles építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, a BME Építészettörténeti és Műemléki Tanszékének egyetemi doncense

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

  • Prof. habil Dévényi Sándor DLA, Kossuth- és Ybl-díjas okleveles építészmérnök, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának egyetemi tanára

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Nagy Gergely építészmérnök, a PANNONTERV Budapesti Városépítési Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgatója
  • Nagy Bálint Ybl-díjas, Europa Nostra-díjas építész, a SZIMA rendes tagja, a Budapesti Építészeti Központ programigazgatója

Ideiglenes kollégiumok

Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégium

A kollégium vezetője:

Bajnai Zsolt, a Miniszterelnökség Parlamenti Államtitkárságának kommunikációs vezetője, a Cseh Tamás Program szakmai tanácsadója.

A kollégium tagjai:

  • Dósa Richárd zenész, az Animal Cannibals alapító tagja, háromszoros Arany Zsiráf-díjas, VIVA Comet életműdíjas rapper
  • Horváth Gergely, az MTVA, a Petőfi Rádió és a Petőfi TV felelős szerkesztője, rádiós műsorvezető
  • Tóth Tibor menedzser, koncertszervező, fesztiválszervező, Európa Legnagyobb Fesztivál díjas Sziget Fesztivál szolgáltatásfejlesztési vezetője, az Etalon Produkció Kft. ügyvezetője.
Kapcsolódó weboldal: cstp logowww.csehtamasprogram.hu

Halmos Béla Program Ideiglenes Kollégiuma

A kollégium vezetője:

Liber Endre népzenész, a Hangvető Zenei Terjesztő Társulás egyik alapítója és művészeti vezetője.

A kollégium tagjai:

  • Árendás Péter zenész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének egyetemi adjunktusa, a Hagyományok Háza Folklórdokumentációs Könyvtár és Archívum tárvezető helyettese;
  • Berán István zenész, a Táncház Egyesület ügyvezetőségi tagja, annak képviselője;
  • Eredics Gábor Kossuth-díjas zenész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének egyetemi oktatója, művésztanára, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja, a Vujicsics Együttes vezetője;
  • Sipos Mihály zenész, a Muzsikás Együttes prímása, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja;
  • Virágvölgyi Márta népzenész, az Óbudai Népzene Iskola hegedűtanára, a Hangszeres Népzenei Példatár sorozat szerkesztője.

Kulturális Turisztikai Fesztiválok Ideiglenes Kollégiuma

A kollégium vezetője:

Böszörményi-Nagy Gergely, a Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ főigazgatója.

A kollégium tagjai:

  • Fábián Eszter, a Magyar Turisztikai Ügynökség szakmai tanácsadója
  • Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója
  • Rózsa Zoltán, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. ügyvezető helyettese
  • Szatmári Edina, a Nemzetgazdasági Minisztérium Költségvetési Összefoglaló Főosztályának főtanácsosa
  • Timku Szabolcs, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Miniszteri és Parlamenti Államtitkári Kabinetének tanácsadója.
Impresszum | Honlaptérkép | Sajtószoba | RSS | Munkatársak | Technikai ajánlás