NKA állandó szakmai kollégiumainak vezetői és tagjai

NKA állandó szakmai kollégiumainak vezetői és tagjai

2015. december 31-ig érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Prof. Dr. Müller Ferenc építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ny. egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, Fiatal Írók Szövetsége, elnök

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csasztvan András, a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Bodrogai László, az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Színház- és Táncművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Zalán János színművész, kommunikációs szakember, a Pesti Magyar Színház igazgatója, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszék megbízott előadója, a Masterfilm Digital Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Sturcz János, művészettörténész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Zenei Kollégium

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:


2012. január 1-jétől érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Előadó-művészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Nagy Viktor rendező, a Táncművészeti Főiskola tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Pottyondy Péter okleveles építészmérnök, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Thimár Attila irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetének igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektor-helyettese

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Fabényi Julia, Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

2011. december 31-ig érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Építőművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Pottyondy Péter, stúdióvezető, KÖZTI ZRT. (Budapest)

Andor Anikó, Ybl-díjas táj- és kertépítész, c. egyetemi docens, a LAND-A Műterem Kft. vezetője (Budapest)
Dévényi Tamás, Ybl-díjas építész, belsőépítész (Budapest)
Entz Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium politikai főtanácsadója (Budapest)
Földes László, ügyvezető, cégtulajdonos, Földes és Társai Építésziroda Kft. (Budapest)
Potzner Ferenc, építésztervező-művészettörténész (Budapest)

A kollégium titkára: Fekete Gabriella
Elszámoltató: Czencz Jánosné

Fotóművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Kaiser Ottó, fotográfus (Göd)

Csengel-Plank Ibolya, muzeológus-történész, KÖH (Budapest)
E. Csorba Csilla, művészettörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója (Budapest)
Haris László, fotóművész (Budapest)
Hudra Klára, művészettörténész-újságíró, NEFMI (Budapest)
Szigeti Tamás, képszerkesztő, fotóriporter, Sanoma Budapest Zrt., Figyelő Szerkesztősége (Budapest)

A kollégium titkára: Angyalosyné Makkai Nóra
Elszámoltató: Gyuricza Beáta

Iparművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Rényi Krisztina, grafikusművész (Szentendre)

Baráth Hajnal, textilművész, főiskolai tanár, Harsányi János Főiskola (Budapest)
Minya Mária, keramikusművész (Budapest)
Nagy Judit, gobelintervező művész (Budapest)
Sipos Enikő, textilrestaurátor-művész (Budapest)
Szepes Lászlóné, művészettörténész, NEFMI Művészeti Főosztály vezető főtanácsosa (Budapest)
Tildi Béla, belsőépítész, egyetemi docens, MOME (Budapest)
Zidarics Ilona, ötvös iparművész (Budapest)

A kollégium titkára: Pusztai Mária
Elszámoltató: Czencz Jánosné

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Zwickl András, művészettörténész, Magyar Nemzeti Galéria (Budapest)

Angyal Ádám, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem (Budapest)
Bencze Gyula, fizikus, tud. tanácsadó, KFKI Részecske és Magfizikai Kutató Intézet (Budapest)
Gábor György, filozófus, egyetemi tanár, MTA Filozófiai Kutatóintézet tudományos főmunkatársa (Budapest)
Kubassek János, geográfus, igazgató, Magyar Földrajzi Múzeum (Érd)
Szántó György Tibor, történész, műfordító, a Maecenas Kiadó igazgatója (Budapest)
Vásárhelyi Judit, környezet- és természetvédelmi szakember, projektvezető (Budapest)
Vonyó József, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense, a történettudomány kandidátusa (Pécs)

A kollégium titkára: Angyalosyné Makkai Nóra
Elszámoltató: Nagy Zsuzsanna

Képzőművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Keszthelyi Ferencné, művészeti főtanácsadó, MMIKL (Budapest)

Bán András, igazgató, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum (Miskolc)
Bikácsi Daniela, festőművész (Budapest)
Boros Géza, főosztályvezető-helyettes, NEFMI Művészeti Főosztály (Budapest)
Csontó Lajos, képzőművész, főiskolai docens, EKF (Eger)
Készman József, produkciós vezető, Műcsarnok (Budapest)
Kopasz Tamás, képzőművész, főiskolai docens, EKF (Eger)
Varga Éva, szobrászművész (Miskolc)

A kollégium titkára: Fekete Gabriella
Elszámoltató: Gálos Lászlóné

Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Elekes Botond, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kabinetfőnöke (Budapest)

Gyimesi László, Művészeti Szakszervezetek Szövetsége (Budapest)
Héra Istvánné, ny.kulturális szakértő (Budapest)
Kócziánné dr. Szentpéteri Erzsébet, főigazgató, Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum (Budapest)
Meczner János, igazgató, Budapest Bábszínház (Budapest)
Merényi Judit, az Óbudai Társaskör volt igazgatója (Budapest)
Pálfi Gábor, nemzetközi kapcsolatok vezető Művészetek Palotája (Budapest)
Sülyi Péter, író, rendező Kulturist Kft. ügyvezetője (Őriszentpéter)
Szirányi János, igazgató, Bartók Emlékház (Budapest)
Tóth Nándorné, ny. szakfőtanácsos, kult.irodavezető (Győr)

A kollégium titkára: Nagy Józsefné
Elszámoltató: Gálos Lászlóné

Könyvtári Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Venyigéné Makrányi Margit, könyvtárigazgató, II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár (Miskolc)

Horváth Varga Margit, a Csemegi Károly Könyvtár és Információs Központ igazgatója (Csongrád)
Keszeiné Barki Katalin, könyvtárigazgató, Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ Könyvtára (Szombathely)
Kührner Éva, könyvtárvezető, Jósa András Oktató Kórház Könyvtára (Nyíregyháza)
Skaliczki Judit, könyvtáros, ny. főosztályvezető-helyettes, NEFMI (Budapest)
Szabóné Szávay Judit, könyvtár főigazgató, SZIE Állatorvos-tudományi Könyvtár, Levéltár és Múzeum (Budapest)
Tőzsér Istvánné, igazgató, Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár (Eger)
Villám Judit, tájékoztató könyvtáros, Országgyűlési Könyvtár gyűjteményvezetője (Budapest)

A kollégium titkára: Bolega Gáborné
Elszámoltató: Kajdiné Hoffmann Judit

Közművelődési Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Koncz Gábor, igazgató, Magyar Kultúra Alapítvány (Budapest)

Darócziné Szalai Edit, ügyvezető igazgató, Paksi Közművelődési Nonprofit Kft. (Paks)
Józsa Katalin, közművelődési szakember, Kecskeméti Ifjúsági Otthon igazgatója (Kecskemét)
Kary József, közművelődési igazgató-helyettes, Heves Megyei Önkormányzat Pedagógiai Szakmai és Közművelődési Szolgáltató Intézménye (Eger)
Kerekes László, művelődési szakértő (Budapest)
Kiss Gábor, művelődésszervező, osztályvezető, Budapesti Művelődési Központ (Budapest)
Kölcseyné Balázs Mária, pedagógus, művelődésszervező, tanársegéd, Szent István Egyetem Gazdasági Kar (Békéscsaba)
Nébliné Babik Katalin, közművelődési referens, kulturális csoportvezető, Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Kulturális és Vendégforgalmi Osztály (Miskolc)
Szakall Judit, népművelő-drámatanár (Budapest)
Szurmainé Silkó Mária, főosztályvezető, NEFMI (Budapest)

A kollégium titkára: Bitskey Viktória
Elszámoltató: Nacsa Ernőné

Levéltári Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Gecsényi Lajos, főigazgató Magyar Országos Levéltár (Budapest)

Erdmann Gyula, ny. levéltáros (Gyula)
Janka György, okleveles levéltáros, a Szent Atanáz Görög Hittudományi Főiskola tanszékvezetője (Nyíregyháza)
Körmendy Lajos, főtanácsos, Magyar Országos Levéltár (Budapest)
Künstler Ferenc, vezető főtanácsos, NEFMI Közgyűjteményi Főosztály (Budapest)
Lengvári István, főlevéltáros-történész, PTE Egyetemi Levéltár (Pécs)
Molnár Judit, történész, egyetemi docens, SZTE ÁJTK Politológiai Tanszék (Szeged)
Tilcsik György, főlevéltáros, igazgató, Vas Megyei Levéltár (Szombathely)

A kollégium titkára: Pusztai Mária
Elszámoltató: Márton Virág

Mozgókép Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Kende János, filmoperatőr, egyetemi tanár, Színház- és Filmművészeti Egyetem (Budapest)

Andor Tamás, nyugdíjas filmoperatőr (Budapest)
Bakos Edit, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója (Budapest)
Banyár Magdolna, közgazdász, szociológus, Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola gazdasági igazgatója (Budapest)
Bálint Péter, a VIP-DUNA Nemzetközi Film Kft. ügyvezető igazgatója (Budapest)
Féjja Sándor, filmtörténész, filmpszichológus (Budapest)
Szemadám György, festőművész, író (Budapest)
Szomjas György, filmrendező (Budapest)

A kollégium titkára: Bitskey Viktória
Elszámoltató: Farkasné Laczkó Ilona

Múzeumi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Bereczki Ibolya, néprajzos muzeológus  főigazgató-helyettes Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendre)

Hamar Edina, főrestaurátor, Móra Ferenc Múzeum Csongrád Megyei Önkormányzat Megyei Múzeuma (Szeged)
Horváth László, megyei múzeumigazgató, JNSZ Megyei Múzeumok Igazgatósága (Szolnok)
Sepseyné Vígh Annamária, történész-muzeológus, NEFMI Közgyűjteményi Főosztály vezetője (Budapest)
Vásárhelyi Tamás, főigazgató-helyettes, Magyar Természettudományi Múzeum (Budapest)
Veres Gábor, megyei múzeumigazgató, Heves Megyei Múzeumi Szervezet (Eger)

A kollégium titkára: Hajas Gizella
Elszámoltató: Farkasné Laczkó Ilona

Műemléki és Régészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Deme Péter, főosztályvezető, KÖH Társadalmi Kapcsolatok Főosztálya (Budapest)

Arnóth Ádám, okl. építészmérnök, KÖH műemléki tanácsadó testületi referens (Budapest)
Farkas Mária, építészmérnök (Budapest)
Mihályfi László, főosztályvezető, NEFMI (Budapest)
Olajos Csaba, ny. területi főépítész (Miskolc)
Zsidi Paula, régész, muzeológus, főigazgató-helyettes, BTM (Budapest)

A kollégium titkára: Nagy Józsefné
Elszámoltató: Hatos Klára

Népművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Varga Albin, igazgató, Művelődési Ház és Könyvtár (Gencsapáti)

Agócs Gergely, néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa (Gyermely)
Balogh Balázs, néprajzkutató, MTA Néprajzi Kutató Intézete, igazgató (Budapest)
Barcsay Andrea, fazekas, néprajzkutató, igazgató, Kézműves Szakiskola és AMI (Békéscsaba)
Kiss Ferenc, ETNOFON Bt. Képviselő (Budapest)
Lelkes Lajos, szerkesztő, táncfolklorista, a Mezőgazda Kiadó igazgatója (Budapest)
Ratkó Lujza, néprajzkutató, Jósa András Múzeum (Nyíregyháza)
Szathmári Ibolya, ny. múzeumigazgató (Debrecen)

A kollégium titkára: Sebestyén Éva
Elszámoltató: Hatos Klára

Szépirodalmi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Takáts József, adjunktus, PTE (Pécs)

Budai Katalin, vezető főtanácsos, irodalmi referens, NEFMI (Budapest)
Ekler Andrea, irodalomtörténész, a Szépirodalmi Figyelő rovatvezető szerkesztője (Budapest)
Elek Tibor, irodalomtörténész, Békés Megyei Jókai Színház (Békéscsaba)
Péczely Dóra, szerkesztő, kritikus, irodalomtörténész, a Magvető Kiadó szerkesztője (Budapest)
Reményi József Tamás, kritikus, szerkesztő (Budapest)
Thimár Attila, egyetemi docens, PTE BTK (Piliscsaba)
Vörös István, egyetemi docens, PPKE BTK (Piliscsaba)

A kollégium titkára: Lovász Marianna
Elszámoltató: Gyuricza Beáta

Színházi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Szabó István, igazgatóhelyettes, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (Budapest)

Keszég László, rendező, Kaposvári Csiky Gergely Színház (Kaposvár)
Khell Csörsz építész, vizuális tervező (Budapest)
Molnár Piroska, színművész, Nemzeti Színház (Budapest)
Nánay István, kritikus, egyetemi oktató (Budapest)
Novák János Bulcsu, zeneszerző, rendező, igazgató Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház (Budapest)
Tasnádi Csaba, rendező, a Móricz Zsigmond Színház igazgatója (Nyíregyháza)
Simon István, ügyvezető igazgató, Pécsi Nemzeti Színház (Pécs)

A kollégium titkára: Hajas Gizella
Elszámoltató: Márton Virág

Táncművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Uhrik Dóra, Kossuth-díjas balettművész, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola táncművészeti tagozatvezetője (Pécs)

Fodor Antal, koreográfus, a Magyar Táncművészeti Főiskola Tud. Tanács elnöke (Budapest)
Juhász Zsolt,
koreográfus, művészeti vezető, Duna Művészegyüttes (Budapest)
Kovács Gerzson Péter, táncművész, koreográfus, látványtervező (Budapest)
Kutszegi Csaba, a Színház folyóirat rovatvezetője (Budapest)
Mucsi János, Harangozó Gyula-díjas koreográfus, a Duna Művészeti Társaság elnöke (Budapest)
Perényiné Losonczi Júlia, előadó-művészeti referens, Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Művészeti Főosztály (Budapest)
Sárközi Gyula, Madách Színház Tánckar művészeti vezetője (Budapest)

A kollégium titkára: Fodorné Koltai Györgyi
Elszámoltató: Kajdiné Hoffmann Judit

Zenei Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Boronkay Antal, ügyvezető igazgató, EMB Zeneműkiadó Kft. (Budapest)

Ásztai Csabáné, igazgató, Teleki-Wattay Művészeti Iskola (Pomáz)
Babos Gyula, gitárművész tanár, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest)
Faragó Béla, főiskolai docens, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest)
Fenyő Gábor, szerkesztő, Művészetek Palotája (Budapest)
Gerenday Ágnes, zeneművészeti referens, Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Művészeti Főosztály (Budapest)
Goszlethné Várbíró Judit, karvezető, énektanár, szerkesztő, újságíró (Budapest)
Kisszabó Gábor, a Private Moon Kft. ügyvezető igazgatója (Budapest)
Szakály Ágnes, cimbalomművész (Budapest)
Zsoldos Béla, zeneszerző (Budapest)

A kollégium titkára: Fodorné Koltai Györgyi
Elszámoltató: Koós Ádám

2010.

2008

Építő

Fotó

Ipar

Ismeretterjesztés

Képző

Kiemelt Kulturális Programok

Könyvtár

Közművelődés

Levéltár

Mozgókép

Múzeum

Műemlék

Népművészet

Szépirodalom

Színház

Táncművészet

Zene

2007

Építő

Fotó

Ipar

Ismeretterjesztés

Képző

Könyvtár

Közművelődés

Levéltár

Mozgó

Múzeum

Műemlék

Népművészet

Szépirodalom

Színház

Tánc

Zene

2006

Építő

Fotó

Ipar

Ismeret

Képző

Könyvtár

Közműv

Levéltár

Mozgó

Múzeum

Műemlék

Népműv

Szépirodalom

Színház

Tánc

Zene

2005

Építő

Fotó

Ipar

Ismeretterjesztés

Képző

Könyvtár

Közművelődés

Levéltár

Mozgó

Múzeum

Műemlék

Népművészet

Szépirodalom

Színház

Tánc

Zene

2004

Építő


Fotó

Ipar

Ismeretterjesztés

Képző

Könyvtár

Közművelődés

Levéltár

Mozgókép

Múzeum

Műemlék

Népművészet

Szépirodalom

Színház

Tánc

Zene

2003-1993

Mozgókép Szakmai Kollégium

Árvai Jolán
Babiczky László
Bakonyi Veronika
Dr. Buglya Sándor
Cselényi László
Dárday István
Duló Károly
Fehéri Tamás
Grunwallsky Ferenc
Gulyás Gyula
Győrffy Miklós
Hegedűs László
Horváth György
Kálomista Gábor
Kardos István
Kende János
Kézdi Kovács Zsolt
Kovács András
Kozma Károly
Lugossy László
Macskássy Katalin
Mikulás Ferenc
Miskolczi Péter
Mohos Sándor
Okos Oszkár
Petróczy Sándor
Pobori Ágnes
Port Ferenc
Pruckner Pál
Reichenberger János
Schulze Éva
Sipos László
Stenczer Noémi
Székely Gabriella
Szerafin Ernőné
Szeredás András
Tóth Gy. László
Veresné dr. Kozma Ilona
Zsombolyai János

Irodalmi és Könyv Szakmai Kollégium (2001-ig)

Dr. Antalóczy Zoltán
Bacsó Béla
Bart István
Bertha Bulcsú
Dr. Cs. Tóth János
Csiki László
Deák László
Dérczy Péter
Dobos István
Ferenczes István
Dr. Gallyas Csaba
Győrffy Miklós
Dr. Ilia Mihály
Kovács István
Lengyel Balázs
M. Kiss Sándor
Margócsy István
Masszi Péter
Mátis Lívia
Mezey Katalin
Monostori Imre
Péliné dr. Bán Éva
Dr. Romsics Ignác
Szakonyi Károly
Szalay Károly
Szepesi Attila
Dr. Szörényi László
Tüskés Tibor
Dr. Vasy Géza
Vathy Zsuzsa
Zentai Péter László

Folyóirat-kiadási Szakmai Kollégium (2001-ig)

Albert Gábor
Bacsa Vilmos
Bella István
Benda Gyula
Bertha Zoltán
Dubrovay László
Ferenczes István
Fodor Antal
Fodor András
Dr. Gallyas Csaba
Gáspár György
Gerzson Pál
Györffy Miklós
Kardos István
Kardos András
Dr. Kende Péter
Dr. Kenyeres Zoltán
Kiss Gy. Csaba
M. Kiss Sándor
Márkus Béla
Mészáros Sándor
Dr. Nádori Péter
Nagy József
Nagy Boldizsár
Pete György
Dr. Szvák Gyula
Takács József
Tarján Tamás
Tornai József
Tóth József
Dr. Vekerdi László

Színházi Szakmai Kollégium

Bába Krisztina
Babarczy László
Bakos Erika
Balázsovits Lajos
Bálint András
Bereményi Géza
Csóti József
Döme Sándor
Fodor Tamás
Gali László
Horgas Péter
Jachinek Rudolf
Jordán Tamás
Kaszás Attila
Kelemen Csaba
Kerényi Imre
Kővári Katalin
Laklóth Aladár
Mácsai Pál
Magi Istán
Meczner János
Morcsányi Géza
Nyerges Ferenc
Sík Ferenc
Szabó István
Szomory György
Tordy Géza
Vajna Pál
Vámos László
Vass Lajos
Végvári Tamás
Zsámbéki Gábor

Zenei Szakmai Kollégium

Dr. Aradi Csabáné
Balázs Árpád
Bozay Attila
Bródy János
Csengery Adrienne
Devich János
Dobszay László
Dubrovay László
Ember Csaba
Erkel Tibor
Dr. Falvy Zoltán
Gedényi Ildikó
Gerenday Ágnes
Gonda János
Gyöngyössy Zoltán
Hegedűs Katalin
Ittzés Mihály
Kocsár Miklós
Kollár Éva
Lantos István
Madarász Iván
Malina János
Dr. Nádori Péter
Oberfrank Géza
Papp Márta
Párkai István
Petró János
Pongrácz Péter
Sári József
Sárosi Bálint
Tihanyi László
Tóthpál József
Vashegyi György
Viktor Máté
Wolf Péter
Zelinka Tamás

Táncművészeti Szakmai Kollégium

Bozsik Yvette
Bretus Mária
Brieber János
Dr. Dienes Gedeon
Dózsa Imre
Erkel Tibor
Farkas Zoltán
Fodor Antal
Fuhs Lívia
Boda Gábor
Juronics Tamás
Kiss János
Dr. Körtvélyes Géza
Krámer György
Lőrincz Katalin
Maácz László
Major Rita
Mihályi Gábor
Molnár Ernő
Mucsi János
Novák Ferenc
Oláh Dóra
Román Sándor
Sándor L. István
Sebestény Katalin
Szabó György
Szabó Durucz Zsuzsa
Uhrik Dóra
Zórándy Mária
Zsuráfszky Zoltán

Képzőművészeti Szakmai Kollégium

Barabás Márton
Benes József
Bráda Tibor
Bukta Imre
Csáji Attila
Farkas Ádám
Hantos Károly
Kéri Imre
Kő Pál
Körössényi Tamás
Lugossy Mária
M. Novák András
Márkus Péter
Pataki Gábor
P. Szűcs Julianna
Stefanovits Péter
Sümegi György
Szemadám Gyögy
Dr. Szinyei Merse Anna
Szurcsik József
Tenk László
Timár Katalin
Véssey Gábor

Iparművészeti Szakmai Kollégium

Benkő Cs. Gyula
Boros Géza
Borza Teréz
Buczkó György
Csomay Zsófia
Dvorszky Hedvig
Hauser Beáta
Horváth Márton
Jermakov Katalin
Koós Judit
Kátai József
Lammel Ilona
Lovas Ilona
Mendelényi Zoárdné
Mezei Gábor
Probstner János
Rényi Krisztina
Scherer József
Simon Károly
Simonffy Márta
Székely Katalin
Szentkirályi Miklós
Szepes Lászlóné
Turányi Gábor
Zsótér László
Gemsperger Beatrix

Fotóművészeti Szakmai Kollégium

Balla András
Bánkúti András
Boros Géza
Boros György
Chochol Károly
Gera Mihály
Haris László
Keleti Éva
Kerekes Gábor
Kincses Károly
Kolta Magdolna
Markovits Ferenc
Módos Gábor
Móser Zoltán
Molnár Edit
Pilaszanovich Irén
Rédey Ferenc
Stemlerné Balogh Ilona
Szarka Klára
Tasnádi László
Tillai Ernő
Tímár Péter
Tóth István
Tóth József
Török László

Népművészeti Szakmai Kollégium

Dr. Balogh Balázs
Dr. Bánszky Pál
Berecz András
Borbély Jolán
Csasztvan András
Dr. Diószegi László
Dr. Flórián Mária
Foltin Jolán
Dr. Füzes Endre
Havasréti Pál
Dr. Hoppál Mihály
Kiss Ferenc
Kobzos Kiss Tamás
Dr. Kovács Ákos
Kovácsné Bíró Ágnes
Dr. Lelkes Lajos
Olsvay Imre
Papp János
Pávai István
Péterfy László
Szemerkényi Ágnes
Dr. Vincze Tamásné

Közművelődési Szakmai Kollégium

Bagári Viszket Katalin
Bálványos Huba
Barth János
Bartha Éva
Beke Pál
Borbáth Erika
Domokos János
Fenyves Kornél
Dr. Fodor Péter
Förhinczi Horváth Gyula
Garamvölgyi György
Halász Péter
Jagasics Béla
Kaposi László
Kary József
Kemény Bertalan
Kerekes László
Kiss Ernő
Dr. Koncz Gábor
Lángné Nagy Mária
Mihályfi Márta
Nagy Lenke
Nagy Júlia
Orlóczy Béla
Pál Miklósné
Dr. Rubovszky Kálmán
Szabó Irma
Szabó Lajos
Szakall Judit
Szente Béla
Sz. Tóth János
Tuba László
Ujfalusy Gábor
Zsámboki Árpád
Wootsch Péter

Könyvtári Szakmai Kollégium

Alföldi Istvánné
Dr. Ambrus Zoltán
Balogh Mihály
Dr. Domsa Károlyné
Gáborjáni Szabó Botond
Gomba Szabolcsné dr.
Illyés Katalin
Kocsis István
Lászlóné Nagy Ilona
Dr. Lévai Botondné
Majtényiné Túri Katalin
Maruszki József
Mihályné Csaba Gabriella
Dr. Nagy Attila
Oroszlánné Mészáros Ágnes
Pallósiné Toldi Mária
Papp István
Poprády Géza
Ramháb Mária
Dr. Redl Károly
Dr. Skaliczky Judit
Sóron László
Surján Miklós
Szente Ferenc

Levéltári Szakmai Kollégium

Dr. Bán Péter
Dr. Blazovich László
Csenki Éva
Dr. Erdmann Gyula
Dr. Érszegi Géza
Dr. Géczi Lajos
Dr. Horváth Erzsébet
Molnár József
Nyulásziné dr. Straub Éva
Dr. Ódor Imre
Poór János
Dr. Soós László
Dr. Szabadi István
Dr. Szögi László
Tilcsik György
Dr. Tóth Ágnes

Múzeumi Szakmai

Dr. Bálint Csanád
Bencze Géza
Bereczky Lóránd
Dr. Cseri Miklós
Dr. Ecsedy István
Dr. Fodor István
Dr. Füköh Levente
Dr. Gerelyes Ibolya
Dr. Környei Attila
Kratochwill Mimi
Dr. Kriston Vizi József
Kubassek János
Dr. Lovag Zsuzsa
Dr. Lovas Márton
Dr. Matskási István
Dr. Mojzer Miklós
Petheő Károly
Dr. Pintér János
Dr. Selmeci Kovács Attila
Dr. Szacsvay Éva
Takács Imre
Dr. Vámos Éva

Építőművészeti Szakmai Kollégium (2000-től)

Basa Péter
Csomay Zsófia
Lázár Antal
Dr. Román András
Turányi Gábor
Vizér Péter

Ismeretterjesztési és Környezetkultúra Szakmai Kollégium (2002-től)

Dr. Antalóczy Zoltán
Dr. Aradi Csaba
Dr. Grétsy László
Dr. Kocsis András Sándor
Dr. Kováts Dániel
Dr. Lanczendorfer Erzsébet
Margittai Katalin
Dr. Romsics Ignác

Szépirodalmi Szakmai Kollégium (2002-től)

Bertha Bulcsú
Dr. Cs. Tóth János
Dobos István
Ferenczes István
Dr. Győrffy Miklós
Dr. Ilia Mihály
M. Kiss Sándor
Mátis Lívia
Szalay Károly
Dr. Vasy Géza

Küső szakértőket bevonó alkalmi kollégiumok

Digitális Kultúra (ad hoc- 1996)

Ádám Katalin
Dr. György Péter
Dr. Horváth Iván
Dr. Nagy Bálint
Pogány György
Dr. Rózsa György
Dr. Tószegi Zsuzsanna
Váncsa István
Török András

Digitális Kultúra (ad hoc – 1997)

Ádám Katalin
Dr. György Péter
Dr. Horváth Iván
Dr. Nagy Bálint
Pogány György
Dr. Rózsa György
Dr. Tószegi Zsuzsanna
Tölösi Péter
Török András
Zsadon Béla

Digitális Kultúra (ad hoc-1999)

Dombi Gábor
Dr. Hámori Ferenc
Dr. Horváth Iván
Hörcher Péter
Nagy Sándor
Dr. Tószegi Zsuzsanna

„Magyar Művészet” (ad hoc – 1997)

Bocsák Ágnes
Bodó Katalin
Bozzay Andrásné
Csengery Adrienne
Dr. Erdődy Gábor
Kodaj Károly
Dr. Körtvélyes Géza
Köves Tamás
Dr. Meggyes István
Pilaszanovich Irén
Szabó István
Dr. Székely György
Török András

Kultúra és Turizmus (ad hoc – 1998)

Andrássy Mária
Bocsák Ágnes
Bodó Katalin
Bozzay Andrásné
Csengery Adrienne
Dr. Erdődy Gábor
Kodaj Károly
Köves Tamás
Dr. Meggyes István
Schneider Mária
Dr. Somogyi Zoltán
Szabó István

Az alábbi ideiglenes kollégiumok levezető elnökeit, elnökeit, illetve tagjait az illetékes állandó kollégiumok képviselői, valamint a felkért bizottsági tagok adták.