NKA állandó szakmai kollégiumainak vezetői és tagjai

2015. december 31-ig érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Prof. Dr. Müller Ferenc építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ny. egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Farkas Mária építész, műemlékvédelmi szakmérnök, a Domiporta Építész Stúdió Kft. alapítója
  • Pottyondy Péter Ybl Miklós-díjas építész, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője
  • Dr. Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Földes László Ybl-díjas építész, a Földes és Társai Építésziroda Kft. ügyvezetője
  • Mihályfi László építész vezető tervező, a Miniszterelnökség beruházási és szervezési főtanácsadója

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, Fiatal Írók Szövetsége, elnök

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • P. Szabó Ernő újságíró, a Magyar Nemzet kulturális rovatának munkatársa
  • Szenes István belsőépítész, iparművész, stúdióvezető, Ybl-és Europa Nostra-díjas, egyetemi docens, a Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense
  • Dr. Kamp Salamon karnagy, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos egyházzenei igazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Lutheránia Énekkar vezetője
  • Dr. Márialigeti Károly biológus, egyetemi tanár, az ELTE Mikrobiológiai Tanszék vezetője
  • Dr. Szakács László, a Grabowski Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, a Médiapiac című újság főszerkesztője

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Bucsi Szabó Zsolt, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége koordinátora
  • Dr. Falusi Márton irodalmi szerkesztő, a Hitel című folyóirat szépirodalmi szerkesztője, a Magyar Művészeti Akadémia Titkársága munkatársa
  • Szemadám György Magyarország Érdemes Művésze díjas festőművész, író, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja
  • Venyigéné Makrányi Margit informatikus könyvtáros, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár megyei hálózati igazgatóhelyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Bertha Zoltán irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozatának kitüntetettje, a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének egyetemi docense
  • Prof. Dr. Falus András Széchenyi-díjas magyar immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
  • Prof. Dr. Kellermayer Miklós, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa
  • Dr. Kengyel Miklós jogász, az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem Polgári Eljárásjogi és Jogszociológiai Tanszékének vezetője
  • Dr. Thimár Attila irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. habil. Kálnoki-Gyöngyössy Márton, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar egyetemi docense
  • Dr. Tilcsik György, a Magyar Nemzeti Levéltár Vas Megyei Levéltára igazgatója, a Megyei és Városi Levéltárak Tanácsának alelnöke
  • E. Csorba Csilla művészettörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltára főigazgatója
  • Dr. Sepseyné Dr. Vígh Annamária, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztályának vezetője
  • Dr. Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának oktatási igazgatója
  • Mecsériné Doktor Rozália, a körmendi Faludi Ferenc Városi Könyvtár igazgatója

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csasztvan András, a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára intézményvezetője, a Magyar Népművelők Egyesületének tagja
  • Igyártó Gabriella, kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója
  • Laknerné Brückler Andrea közművelődési szakember, tanár, a Pécsi Kulturális Központ igazgatója, a Kulturális Központok Országos Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Agócs Gergely néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa
  • Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetének igazgatója
  • Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója, a Nemzeti Művelődési Intézet Közösségi Kezdeményezések Országos Szakmai Központjának vezetője
  • Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Bodrogai László, az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Héra Istvánné, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége elnöke
  • Inkei Péter, a Kelet-Közép-Európai Kulturális Obszervatórium Alapítvány igazgatója
  • Zimányi Zsófia, a Rózsavölgyi és Társa Kft. igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Révész Mária
  • Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Boka László irodalomtörténész, könyvtáros, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos igazgatója
  • Mezey Katalin, Kossuth-díjas, József Attila-díjas író, költő, az Írók Szakszervezetének egyik alapítója, az Írók Alapítványa alapítója, a Széphalom Könyvműhely vezetője
  • Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatója, a Károli Gáspár Református Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára
  • Zentai Péter László, a Magyar Szak- és Szépirodalmi Szerzők és Kiadók Reprográfiai Egyesületének, valamint a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Alexa Károly, József Attila-díjas magyar irodalomtörténész, kritikus, az Életünk című folyóirat főszerkesztője
  • Dr. Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
  • Iancu Laura, PhD. József Attila-díjas író, költő, néprajzkutató, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
  • Molnár Mária művészettörténész
  • Sipos Endre képzőművész, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium művészettörténeti és festészeti tanára, a Fővárosi Pedagógiai Intézet rajz vezető szaktanácsadója

Színház- és Táncművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Zalán János színművész, kommunikációs szakember, a Pesti Magyar Színház igazgatója, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszék megbízott előadója, a Masterfilm Digital Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Császár Angela Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Nagy Viktor Jászai-Mari és Nádasdy Kálmán-díjas rendező, a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Táncművészeti Főiskola tanára
  • Szabó László kulturális manager, a Magyar Teátrumi Társaság titkára
  • Szűcs Gábor Jászai Mari-díjas színész, a Győri Nemzeti Színház rendezője, a Mozaik Művészegyesület elnöke
  • Vincze Balázs Harangozó Gyula-díjas, Imre Zoltán-díjas balettművész, koreográfus, a Pécsi Balett igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Bozsik Yvette Kossuth-díjas, Érdemes művész balettművész, koreográfus, rendező, a Bozsik Yvette Társulat vezetője
  • Láposi Terka színházpedagógus, a Vojtina Bábszínház játszószínházának művészeti vezetője
  • Kiss B. Atilla Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Regionális Príma-díjas, a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetett, a Magyar Állami Operaház szólistája, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen művésztanára, Akadémikus, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Harangozó Gyula-díjas táncművész, Kiváló-, Érdemes Művész, koreográfus, a Honvéd Együttes művészeti vezetője

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Sturcz János, művészettörténész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Aknay János Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke
  • Dr. Baki Péter Balogh Rudolf-díjas fotótörténész, egyetemi docens, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, a Kaposvári Egyetemi Művészeti Kar Fotográfiai Tanszék vezetője
  • Bakos Istvánné, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, az Art-mozi Egyesület elnöke
  • Rényi Krisztina Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész
  • Tildi Béla Ferenczy Noémi-díjas belsőépítész

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Fabényi Julia, Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója
  • Dr. Fajcsák Györgyi sinológus, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója
  • Haris László Balogh Rudolf-díjas fotóművész
  • Nagy Árpád Pika díszlettervező, Munkácsy Mihály-díjas festőművész

Zenei Kollégium

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Boronkay Antal zenetörténész, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója
  • Ember Csaba zenetanár, karnagy, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke
  • Zsoldos Béla zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dósa Richárd zenész, az Animal Cannibals alapító tagja, háromszoros Arany Zsiráf-díjas, VIVA Comet életműdíjas rapper
  • Gerenday Ágnes, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális Államtitkárság Művészeti Főosztályának zeneművészeti szakreferense
  • Kisszabó Gábor zenész, kulturális menedzser, producer
  • Póka Egon zenész, zeneszerző, a Kőbányai Zenei Stúdió művészeti szakképző iskola alapítója, igazgatója

2012. január 1-jétől érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Előadó-művészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Nagy Viktor rendező, a Táncművészeti Főiskola tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Boronkay Antal zenetörténész, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója
  • Ember Csaba zenetanár, karnagy, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Zeneiskola igazgatója, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke
  • Gáspár Máté kulturális menedzser, az Open Society Institute Arts and Culture Program igazgató-helyettese
  • Kovács Gerzson Péter Harangozó Gyula-díjas koreográfus, látványtervező, a TranzDanz együttes művészeti vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője
  • Szarvas József, Jászai Mari-díjas színész, a Nemzeti Színház tagja, a viszáki Pajta Színház és Galéria tulajdonosa
  • Szűcs Gábor színész, rendező
  • Zsoldos Béla zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke
  • Zsuráfszky Zoltán táncművész, koreográfus, a Honvéd Együttes művészeti vezetője

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Pottyondy Péter okleveles építészmérnök, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Farkas Mária építész vezető tervező, a Domiporta Építész Stúdió Kft. alapítója és ügyvezetője
  • Dr. Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Földes László építész, a Földes és Társai Építésziroda Kft. ügyvezetője
  • Mihályfi László okleveles építészmérnök, a MNV Zrt. Általános Vagyonelemek Igazgatósága igazgatója
  • Prof. Dr. Müller Ferenc építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ny. egyetemi tanára, Fót város főépítésze

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, Fiatal Írók Szövetsége, elnök
  • P. Szabó Ernő újságíró, a Magyar Nemzet kulturális rovatának munkatársa
  • Szenes István belsőépítész, iparművész, stúdióvezető, Ybl-és Europa Nostra-díjas, egyetemi docens, a Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Kamp Salamon karnagy, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos egyházzenei igazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Lutheránia Énekkar vezetője
  • Dr. Márialigeti Károly biológus, egyetemi tanár, az ELTE Mikrobiológiai Tanszék vezetője
  • Dr. Szakács László, a Grabowski Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, a Médiapiac című újság főszerkesztője

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Thimár Attila irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Bucsi Szabó Zsolt, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége koordinátora
  • Dr. Falusi Márton irodalmi szerkesztő, a Hitel című folyóirat szépirodalmi szerkesztője, a Magyar Napló világirodalmi rovatának vezetője
  • Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora
  • Szemadám György festőművész, író, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja
  • Venyigéné Makrányi Margit informatikus könyvtáros, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Bertha Zoltán irodalomtörténész, kritikus, a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének egyetemi docense
  • Prof. Dr. Falus András Széchenyi-díjas magyar immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a SOTE Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének vezetője
  • Prof. Dr. Kellermayer Miklós, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa
  • Dr. Kengyel Miklós jogász, a Professzorok Batthyány Körének tagja, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának tanára

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Cseri Miklós, a Szentendrei Szabadtéri Múzeumok főigazgatója
  • Dr. habil. Kálnoki-Gyöngyössy Márton, a Megyei Múzeumok Igazgatóságainak Szövetsége elnöke, a Pest Megyei Múzeumok Igazgatóságának igazgatója
  • Dr. Tilcsik György, a Vas Megyei Levéltár igazgatója
  • Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Városi és Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Sepseyné Dr. Vígh Annamária, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztályának vezetője
  • Dr. Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának főigazgatója
  • Mecsériné Doktor Rozália, a körmendi Faludi Ferenc Városi Könyvtár igazgatója

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetének igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Csasztvan András, a Szarvasi Általános Művelődési Központ igazgatója, Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke
  • Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára intézményvezetője, a Magyar Népművelők Egyesületének tagja
  • Igyártó Gabriella, kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója
  • Lacknerné Brückler Andrea közművelődési szakember, tanár, a Pécsi Kulturális Központ igazgatója, a Kulturális Központok Országos Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Agócs Gergely néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa
  • Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója, a Nemzeti Közművelődési és Közgyűjteményi Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodájának vezetője
  • Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Héra Istvánné, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége elnöke
  • Inkei Péter, a Kelet-Közép-Európai Kulturális Obszervatórium Alapítvány igazgatója
  • Zimányi Zsófia, a Magyar Művészeti Fesztiválok Szövetségének elnöke, a Rózsavölgyi és Társa Kft. igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Bodrogai László, a Magyar Turizmus Zrt. Közép-dunántúli Regionális Marketing Igazgatósága igazgatója
  • Dr. Révész Mária

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektor-helyettese

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője
  • Dr. Boka László irodalomtörténész, könyvtáros, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos igazgatója
  • Mezey Katalin József Attila-díjas író, költő, az Írók Szakszervezetének egyik alapítója, az Írók Alapítványa alapítója, a Széphalom Könyvműhely vezetője
  • Zentai Péter László, a Magyar Szak- és Szépirodalmi Szerzők és Kiadók Reprográfiai Egyesületének, valamint a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Antall István, a Magyar Rádió Kulturális Szerkesztőségének irodalmi szerkesztője
  • Dr. Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
  • Molnár Mária művészettörténész
  • Reményi József Tamás József Attila-díjas kritikus, a Palatinus Kiadó szerkesztője
  • Sipos Endre képzőművész, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium művészettörténeti és festészeti tanára, a Fővárosi Pedagógiai Intézet rajz vezető szaktanácsadója

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Fabényi Julia, Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Aknay János Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke
  • Baki Péter fotótörténész, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, a Kaposvári Egyetemi Művészeti Kar Fotográfiai Tanszék vezetője
  • Bakos Istvánné, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, az Art-mozi Egyesület elnöke
  • Rényi Krisztina Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész
  • Tildi Béla Ferenczy Noémi-díjas belsőépítész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója
  • Haris László Balogh Rudolf-díjas fotóművész
  • Ledényi Attila műgyűjtő, az EDGE Communications ügyvezető igazgatója
  • Nagy Árpád Pika díszlettervező, Munkácsy Mihály-díjas festőművész

2011. december 31-ig érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Építőművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Pottyondy Péter, stúdióvezető, KÖZTI ZRT. (Budapest)

Andor Anikó, Ybl-díjas táj- és kertépítész, c. egyetemi docens, a LAND-A Műterem Kft. vezetője (Budapest)
Dévényi Tamás, Ybl-díjas építész, belsőépítész (Budapest)
Entz Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium politikai főtanácsadója (Budapest)
Földes László, ügyvezető, cégtulajdonos, Földes és Társai Építésziroda Kft. (Budapest)
Potzner Ferenc, építésztervező-művészettörténész (Budapest)

A kollégium titkára: Fekete Gabriella
Elszámoltató: Czencz Jánosné

Fotóművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Kaiser Ottó, fotográfus (Göd)

Csengel-Plank Ibolya, muzeológus-történész, KÖH (Budapest)
E. Csorba Csilla, művészettörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója (Budapest)
Haris László, fotóművész (Budapest)
Hudra Klára, művészettörténész-újságíró, NEFMI (Budapest)
Szigeti Tamás, képszerkesztő, fotóriporter, Sanoma Budapest Zrt., Figyelő Szerkesztősége (Budapest)

A kollégium titkára: Angyalosyné Makkai Nóra
Elszámoltató: Gyuricza Beáta

Iparművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Rényi Krisztina, grafikusművész (Szentendre)

Baráth Hajnal, textilművész, főiskolai tanár, Harsányi János Főiskola (Budapest)
Minya Mária, keramikusművész (Budapest)
Nagy Judit, gobelintervező művész (Budapest)
Sipos Enikő, textilrestaurátor-művész (Budapest)
Szepes Lászlóné, művészettörténész, NEFMI Művészeti Főosztály vezető főtanácsosa (Budapest)
Tildi Béla, belsőépítész, egyetemi docens, MOME (Budapest)
Zidarics Ilona, ötvös iparművész (Budapest)

A kollégium titkára: Pusztai Mária
Elszámoltató: Czencz Jánosné

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Zwickl András, művészettörténész, Magyar Nemzeti Galéria (Budapest)

Angyal Ádám, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem (Budapest)
Bencze Gyula, fizikus, tud. tanácsadó, KFKI Részecske és Magfizikai Kutató Intézet (Budapest)
Gábor György, filozófus, egyetemi tanár, MTA Filozófiai Kutatóintézet tudományos főmunkatársa (Budapest)
Kubassek János, geográfus, igazgató, Magyar Földrajzi Múzeum (Érd)
Szántó György Tibor, történész, műfordító, a Maecenas Kiadó igazgatója (Budapest)
Vásárhelyi Judit, környezet- és természetvédelmi szakember, projektvezető (Budapest)
Vonyó József, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense, a történettudomány kandidátusa (Pécs)

A kollégium titkára: Angyalosyné Makkai Nóra
Elszámoltató: Nagy Zsuzsanna

Képzőművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Keszthelyi Ferencné, művészeti főtanácsadó, MMIKL (Budapest)

Bán András, igazgató, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum (Miskolc)
Bikácsi Daniela, festőművész (Budapest)
Boros Géza, főosztályvezető-helyettes, NEFMI Művészeti Főosztály (Budapest)
Csontó Lajos, képzőművész, főiskolai docens, EKF (Eger)
Készman József, produkciós vezető, Műcsarnok (Budapest)
Kopasz Tamás, képzőművész, főiskolai docens, EKF (Eger)
Varga Éva, szobrászművész (Miskolc)

A kollégium titkára: Fekete Gabriella
Elszámoltató: Gálos Lászlóné

Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Elekes Botond, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kabinetfőnöke (Budapest)

Gyimesi László, Művészeti Szakszervezetek Szövetsége (Budapest)
Héra Istvánné, ny.kulturális szakértő (Budapest)
Kócziánné dr. Szentpéteri Erzsébet, főigazgató, Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum (Budapest)
Meczner János, igazgató, Budapest Bábszínház (Budapest)
Merényi Judit, az Óbudai Társaskör volt igazgatója (Budapest)
Pálfi Gábor, nemzetközi kapcsolatok vezető Művészetek Palotája (Budapest)
Sülyi Péter, író, rendező Kulturist Kft. ügyvezetője (Őriszentpéter)
Szirányi János, igazgató, Bartók Emlékház (Budapest)
Tóth Nándorné, ny. szakfőtanácsos, kult.irodavezető (Győr)

A kollégium titkára: Nagy Józsefné
Elszámoltató: Gálos Lászlóné

Könyvtári Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Venyigéné Makrányi Margit, könyvtárigazgató, II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár (Miskolc)

Horváth Varga Margit, a Csemegi Károly Könyvtár és Információs Központ igazgatója (Csongrád)
Keszeiné Barki Katalin, könyvtárigazgató, Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ Könyvtára (Szombathely)
Kührner Éva, könyvtárvezető, Jósa András Oktató Kórház Könyvtára (Nyíregyháza)
Skaliczki Judit, könyvtáros, ny. főosztályvezető-helyettes, NEFMI (Budapest)
Szabóné Szávay Judit, könyvtár főigazgató, SZIE Állatorvos-tudományi Könyvtár, Levéltár és Múzeum (Budapest)
Tőzsér Istvánné, igazgató, Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár (Eger)
Villám Judit, tájékoztató könyvtáros, Országgyűlési Könyvtár gyűjteményvezetője (Budapest)

A kollégium titkára: Bolega Gáborné
Elszámoltató: Kajdiné Hoffmann Judit

Közművelődési Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Koncz Gábor, igazgató, Magyar Kultúra Alapítvány (Budapest)

Darócziné Szalai Edit, ügyvezető igazgató, Paksi Közművelődési Nonprofit Kft. (Paks)
Józsa Katalin, közművelődési szakember, Kecskeméti Ifjúsági Otthon igazgatója (Kecskemét)
Kary József, közművelődési igazgató-helyettes, Heves Megyei Önkormányzat Pedagógiai Szakmai és Közművelődési Szolgáltató Intézménye (Eger)
Kerekes László, művelődési szakértő (Budapest)
Kiss Gábor, művelődésszervező, osztályvezető, Budapesti Művelődési Központ (Budapest)
Kölcseyné Balázs Mária, pedagógus, művelődésszervező, tanársegéd, Szent István Egyetem Gazdasági Kar (Békéscsaba)
Nébliné Babik Katalin, közművelődési referens, kulturális csoportvezető, Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Kulturális és Vendégforgalmi Osztály (Miskolc)
Szakall Judit, népművelő-drámatanár (Budapest)
Szurmainé Silkó Mária, főosztályvezető, NEFMI (Budapest)

A kollégium titkára: Bitskey Viktória
Elszámoltató: Nacsa Ernőné

Levéltári Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Gecsényi Lajos, főigazgató Magyar Országos Levéltár (Budapest)

Erdmann Gyula, ny. levéltáros (Gyula)
Janka György, okleveles levéltáros, a Szent Atanáz Görög Hittudományi Főiskola tanszékvezetője (Nyíregyháza)
Körmendy Lajos, főtanácsos, Magyar Országos Levéltár (Budapest)
Künstler Ferenc, vezető főtanácsos, NEFMI Közgyűjteményi Főosztály (Budapest)
Lengvári István, főlevéltáros-történész, PTE Egyetemi Levéltár (Pécs)
Molnár Judit, történész, egyetemi docens, SZTE ÁJTK Politológiai Tanszék (Szeged)
Tilcsik György, főlevéltáros, igazgató, Vas Megyei Levéltár (Szombathely)

A kollégium titkára: Pusztai Mária
Elszámoltató: Márton Virág

Mozgókép Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Kende János, filmoperatőr, egyetemi tanár, Színház- és Filmművészeti Egyetem (Budapest)

Andor Tamás, nyugdíjas filmoperatőr (Budapest)
Bakos Edit, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója (Budapest)
Banyár Magdolna, közgazdász, szociológus, Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola gazdasági igazgatója (Budapest)
Bálint Péter, a VIP-DUNA Nemzetközi Film Kft. ügyvezető igazgatója (Budapest)
Féjja Sándor, filmtörténész, filmpszichológus (Budapest)
Szemadám György, festőművész, író (Budapest)
Szomjas György, filmrendező (Budapest)

A kollégium titkára: Bitskey Viktória
Elszámoltató: Farkasné Laczkó Ilona

Múzeumi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Bereczki Ibolya, néprajzos muzeológus  főigazgató-helyettes Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendre)

Hamar Edina, főrestaurátor, Móra Ferenc Múzeum Csongrád Megyei Önkormányzat Megyei Múzeuma (Szeged)
Horváth László, megyei múzeumigazgató, JNSZ Megyei Múzeumok Igazgatósága (Szolnok)
Sepseyné Vígh Annamária, történész-muzeológus, NEFMI Közgyűjteményi Főosztály vezetője (Budapest)
Vásárhelyi Tamás, főigazgató-helyettes, Magyar Természettudományi Múzeum (Budapest)
Veres Gábor, megyei múzeumigazgató, Heves Megyei Múzeumi Szervezet (Eger)

A kollégium titkára: Hajas Gizella
Elszámoltató: Farkasné Laczkó Ilona

Műemléki és Régészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Deme Péter, főosztályvezető, KÖH Társadalmi Kapcsolatok Főosztálya (Budapest)

Arnóth Ádám, okl. építészmérnök, KÖH műemléki tanácsadó testületi referens (Budapest)
Farkas Mária, építészmérnök (Budapest)
Mihályfi László, főosztályvezető, NEFMI (Budapest)
Olajos Csaba, ny. területi főépítész (Miskolc)
Zsidi Paula, régész, muzeológus, főigazgató-helyettes, BTM (Budapest)

A kollégium titkára: Nagy Józsefné
Elszámoltató: Hatos Klára

Népművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Varga Albin, igazgató, Művelődési Ház és Könyvtár (Gencsapáti)

Agócs Gergely, néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa (Gyermely)
Balogh Balázs, néprajzkutató, MTA Néprajzi Kutató Intézete, igazgató (Budapest)
Barcsay Andrea, fazekas, néprajzkutató, igazgató, Kézműves Szakiskola és AMI (Békéscsaba)
Kiss Ferenc, ETNOFON Bt. Képviselő (Budapest)
Lelkes Lajos, szerkesztő, táncfolklorista, a Mezőgazda Kiadó igazgatója (Budapest)
Ratkó Lujza, néprajzkutató, Jósa András Múzeum (Nyíregyháza)
Szathmári Ibolya, ny. múzeumigazgató (Debrecen)

A kollégium titkára: Sebestyén Éva
Elszámoltató: Hatos Klára

Szépirodalmi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Takáts József, adjunktus, PTE (Pécs)

Budai Katalin, vezető főtanácsos, irodalmi referens, NEFMI (Budapest)
Ekler Andrea, irodalomtörténész, a Szépirodalmi Figyelő rovatvezető szerkesztője (Budapest)
Elek Tibor, irodalomtörténész, Békés Megyei Jókai Színház (Békéscsaba)
Péczely Dóra, szerkesztő, kritikus, irodalomtörténész, a Magvető Kiadó szerkesztője (Budapest)
Reményi József Tamás, kritikus, szerkesztő (Budapest)
Thimár Attila, egyetemi docens, PTE BTK (Piliscsaba)
Vörös István, egyetemi docens, PPKE BTK (Piliscsaba)

A kollégium titkára: Lovász Marianna
Elszámoltató: Gyuricza Beáta

Színházi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Szabó István, igazgatóhelyettes, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (Budapest)

Keszég László, rendező, Kaposvári Csiky Gergely Színház (Kaposvár)
Khell Csörsz építész, vizuális tervező (Budapest)
Molnár Piroska, színművész, Nemzeti Színház (Budapest)
Nánay István, kritikus, egyetemi oktató (Budapest)
Novák János Bulcsu, zeneszerző, rendező, igazgató Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház (Budapest)
Tasnádi Csaba, rendező, a Móricz Zsigmond Színház igazgatója (Nyíregyháza)
Simon István, ügyvezető igazgató, Pécsi Nemzeti Színház (Pécs)

A kollégium titkára: Hajas Gizella
Elszámoltató: Márton Virág

Táncművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Uhrik Dóra, Kossuth-díjas balettművész, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola táncművészeti tagozatvezetője (Pécs)

Fodor Antal, koreográfus, a Magyar Táncművészeti Főiskola Tud. Tanács elnöke (Budapest)
Juhász Zsolt,
koreográfus, művészeti vezető, Duna Művészegyüttes (Budapest)
Kovács Gerzson Péter, táncművész, koreográfus, látványtervező (Budapest)
Kutszegi Csaba, a Színház folyóirat rovatvezetője (Budapest)
Mucsi János, Harangozó Gyula-díjas koreográfus, a Duna Művészeti Társaság elnöke (Budapest)
Perényiné Losonczi Júlia, előadó-művészeti referens, Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Művészeti Főosztály (Budapest)
Sárközi Gyula, Madách Színház Tánckar művészeti vezetője (Budapest)

A kollégium titkára: Fodorné Koltai Györgyi
Elszámoltató: Kajdiné Hoffmann Judit

Zenei Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Boronkay Antal, ügyvezető igazgató, EMB Zeneműkiadó Kft. (Budapest)

Ásztai Csabáné, igazgató, Teleki-Wattay Művészeti Iskola (Pomáz)
Babos Gyula, gitárművész tanár, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest)
Faragó Béla, főiskolai docens, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest)
Fenyő Gábor, szerkesztő, Művészetek Palotája (Budapest)
Gerenday Ágnes, zeneművészeti referens, Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Művészeti Főosztály (Budapest)
Goszlethné Várbíró Judit, karvezető, énektanár, szerkesztő, újságíró (Budapest)
Kisszabó Gábor, a Private Moon Kft. ügyvezető igazgatója (Budapest)
Szakály Ágnes, cimbalomművész (Budapest)
Zsoldos Béla, zeneszerző (Budapest)

A kollégium titkára: Fodorné Koltai Györgyi
Elszámoltató: Koós Ádám

2010.

    Építőművészeti

  • Pottyondy Péter
  • Dévényi Tamás
  • Földes László
  • Potzner Ferenc
  • Sárosi Dóra

    Fotóművészeti

  • Horányi Attila
  • Csengel-Plank Ibolya
  • E. Csorba Csilla
  • Hudra Klára
  • Kaiser Ottó
  • Szigeti Tamás

    Iparművészeti

  • Tildi Béla
  • Baráth Hajnal
  • Minya Mária
  • Nagy Judit
  • Rényi Krisztina
  • Sipos Enikő
  • Szepes Lászlóné
  • Zidarics Ilona

    Ismeretterjesztés és Környezetkultúra

  • Bartos Éva
  • Angyal Ádám
  • Bencze Gyula
  • Ekler Gergely
  • Gábor György
  • Kubassek János
  • Lafferton Kálmán,
  • Zwickl András

    Képzőművészeti

  • Keszthelyi Ferencné
  • Bán András
  • Bikácsi Daniela
  • Boros Géza
  • Csontó Lajos
  • Készman József
  • Kopasz Tamás
  • Varga Éva

    Kiemelt Kulturális Programok

  • Gyimesi László
  • Héra Istvánné
  • Kócziánné dr. Szentpéteri Erzsébet
  • Meczner János
  • Merényi Judit
  • Nagyné Varga Melinda
  • Pálfi Gábor
  • Sülyi Péter
  • Szirányi János
  • Tóth Nándorné

    Könyvtári

  • Venyigéné Makrányi Margit
  • Horváth Varga Margit
  • Keszeiné Barki Katalin
  • Kührner Éva
  • Skaliczki Judit
  • Szabóné Szávay Judit
  • Tőzsér Istvánné
  • Villám Judit

    Közművelődési

  • Koncz Gábor
  • Bokor Béla
  • Darócziné Szalai Edit
  • Józsa Katalin
  • Kary József
  • Kerekes László
  • Kiss Gábor
  • Kölcseyné Balázs Mária
  • Nébliné Babik Katalin
  • Szakall Judit
  • Szurmainé Silkó Mária

    Levéltári

  • Gecsényi Lajos
  • Bán Péter
  • Erdmann Gyula
  • Körmendy Lajos
  • Künstler Ferenc
  • Lengvári István
  • Molnár Judit
  • Tilcsik György

    Mozgókép

  • Kende János
  • Andor Tamás
  • Bakos Edit
  • Banyár Magdolna
  • Bálint Péter
  • Féjja Sándor
  • Szemadám György
  • Szomjas György

    Múzeumi

  • Bereczki Ibolya
  • Dicső Ágnes
  • Horváth László
  • Sepseyné Vígh Annamária
  • Vásárhelyi Tamás
  • Veres Gábor

    Műemléki és Régészeti

  • Deme Péter
  • Arnóth Ádám
  • Farkas Mária
  • Mihályfi László
  • Olajos Csaba
  • Zsidi Paula

    Népművészeti

  • Varga Albin
  • Balassa M. Iván
  • Balogh Balázs
  • Barcsay Andrea
  • Kiss Ferenc
  • Lelkes Lajos
  • Ratkó Lujza
  • Szathmári Ibolya

    Szépirodalmi

  • Takáts József
  • Budai Katalin
  • Elek Tibor
  • Péczely Dóra
  • Reményi József Tamás
  • Szentmártoni János
  • Thimár Attila
  • Vörös István

    Színházi

  • Szabó István
  • Keszég László
  • Khell Csörsz
  • Molnár Piroska
  • Nánay István
  • Novák János Bulcsu
  • Tasnádi Csaba
  • Simon István

    Táncművészeti

  • Kenesei Edina
  • Fodor Antal
  • Juhász Zsolt
  • Kovács Gerzson Péter
  • Kutszegi Csaba
  • Mucsi János
  • Perényiné Losonczi Júlia
  • Sárközi Gyula

    Zenei

  • Boronkay Antal
  • Ásztai Csabáné
  • Babos Gyula
  • Faragó Béla
  • Fenyő Gábor
  • Gerenday Ágnes
  • Goszlethné Várbíró Judit
  • Kisszabó Gábor
  • Szakály Ágnes
  • Zsoldos Béla

2008

Építő

  • Wagner Péter
  • dr. Ferkai András
  • Földes László
  • Jékely Zsolt
  • Pottyondy Péter
  • Skardelli György

Fotó

  • Albertini Béla
  • Boros Géza
  • Dozvald János
  • Horányi Attila
  • Markovics Ferenc
  • Szalay Zoltán

Ipar

  • Tildi Béla
  • Gremsperger Beatrix
  • Hernádi Paula
  • Hudra Klára
  • Lencsés Ida
  • Minya Mária
  • Rényi Krisztina
  • Sipos Enikő

Ismeretterjesztés

  • dr. Balázs Géza
  • Bartos Éva
  • Bácsy Ernő
  • Lafferton Kálmán
  • Salamon Gábor
  • Sasvári Edit
  • dr. Vörös Miklós

Képző

  • Kovács Péter
  • Bikácsi Daniela
  • Elekes Károly
  • Keszthelyi Ferencné
  • Kopasz Tamás
  • Kőnig Frigyes
  • Lugossy Mária
  • P. Szűcs Julianna

Kiemelt Kulturális Programok

  • Dr. Gyimesi László
  • Héra Istvánné
  • Meczner János
  • Dr. Merényi Judit
  • Nagyné Varga Melinda
  • Pálfi Gábor
  • Sülyi Péter író
  • Tóth Nándorné

Könyvtár

  • Komlósi József
  • Fonyó Istvánné
  • Horváth Varga Margit
  • Jehoda Imola
  • Mátó Erzsébet
  • Skaliczki Judit
  • Varga Róbert
  • Venyigéné Makrányi Margit

Közművelődés

  • Csatlósné Komáromi Katalin
  • Bartha Éva
  • Bokor Béla
  • Hegedűs Ágnes
  • Kary József
  • Kenyeres Sándorné
  • Laknerné Brückler Andrea
  • Tapodi Katalin
  • Tóth Zsuzsanna
  • Szurmainé Silkó Mária

Levéltár

  • Baráth Magdolna
  • Erdmann Gyula
  • Horváth Erzsébet
  • Ivacs Gabriella
  • Körmendy Lajos
  • Molnár Judit
  • Németh István
  • Szabó Attila

Mozgókép

  • Schulze Éva
  • Andor Tamás
  • Bácsfalvi Szilvia
  • Csákvári Géza
  • Kecskeméti Kálmán
  • Kozma Károly
  • Pörös Géza
  • Szomjas György

Múzeum

  • Kaján Imre
  • Dicső Ágnes
  • Kishonthy Zsolt
  • Viga Gyula
  • Vígh Annamária
  • Vásárhelyi Tamás

Műemlék

  • Erő Zoltán
  • Ágostházi László
  • dr. Deme Péter
  • Farkas Mária
  • Káldi Gyula
  • Vándor László

Népművészet

  • Szabó Zoltán
  • Balassa M. Iván
  • Beszprémy Katalin
  • Demarcsek György
  • Kiss Ferenc
  • Matókné Kapási Júlia
  • Skrabut Éva
  • Varga Albin

Szépirodalom

  • Füzi László
  • Garaczi László
  • Kőszeghy Péter
  • Péliné dr. Bán Éva
  • Prágai Tamás
  • Szigeti László
  • Turczi István
  • Vámos Miklós

Színház

  • Takács Katalin
  • Árvai György
  • Dobák Lívia
  • Csizmadia Tibor
  • Karsai György
  • Keszég László
  • Szabó István
  • Zsámbéki Gábor

Táncművészet

  • Kiss János
  • Hegedűs Sándor
  • Horváthné Major Rita
  • Juhász Zsol
  • Kenesei Edin
  • Pataki András
  • Perényiné Losonczi Júli
  • Török Jolá

Zene

  • Szirányi János
  • Boronkay Antal
  • Ember Csab
  • Gerenday Ágne
  • Gyöngyössy Zoltán
  • Madarász Iván
  • Marton László Távolodó
  • Retkes Attila
  • Rieger Johanna
  • Várbíró Judit

2007

Építő

  • Wágner Péter
  • Hegedűs Péter
  • Dr. Ferkai András
  • Jékely Zsolt
  • Skardelli György
  • Weiler Árpád

Fotó

  • Dr. Albertini Béla
  • Boros Géza
  • Dozvald János
  • Horányi Attila
  • Markovics Ferenc
  • Szalay Zoltán

Ipar

  • Zsótér László
  • Gremsperger Beatrix
  • Hernádi Paula
  • Hudra Klára
  • Lencsés Ida
  • Pannonhalmi Zsuzsa
  • Sárkány Győző
  • Sipos Enikő  

Ismeretterjesztés

  • Székely Gábor
  • Dr. Balázs Géza
  • Dr. Bácsy Ernő
  • Dr. Budai Katalin
  • Dr. Lafferton Kálmán
  • Salamon Gábor
  • Dr. Sasvári Edit
  • Vörös Miklós  

Képző

  • Kovács Péter
  • Aknay János
  • Elekes Károly
  • Kőnig Frigyes
  • Lugossy Mária
  • P. Szűcs Julianna
  • Dr. Szepes Lászlóné
  • Szurcsik József

Könyvtár

  • Komlósi József
  • Fonyó Istvánné
  • Jehoda Imola
  • Mátó Erzsébet
  • Dr. Skaliczki Judit
  • Varga Róbert

Közművelődés

  • Tóth Zsuzsanna
  • Bartha Éva
  • Bárdos Ferenc
  • Bokor Béla
  • Csatlósné Komáromi Katalin
  • Hegedűs Ágnes
  • Kenyeres Sándorné
  • Dr. Koncz Gábor
  • Laknerné Brückler Andrea
  • Tapodi Katalin

Levéltár

  • Molnár József
  • Baráth Magdolna
  • Horváth Erzsébet
  • Ivacs Gabriella
  • Németh István
  • Dr. Szabó Attila
  • Dr. Szögi László
  • Á. Varga László

Mozgó

  • Kende János
  • Bácsfalvi Szilvia
  • Erdős Pál
  • Kozma Károly
  • Kecskeméti Kálmán
  • Pörös Géza
  • Schulze Éva
  • Csákvári Géza

Múzeum

  • Kaján Imre
  • Kishonthy Zsolt
  • Dicső Ágnes
  • Dr. Sepsyné Vígh Annamária
  • Víg Károly
  • Dr. Viga Gyula
  • Mravik Lászlóné helyére

Műemlék

  • Erő Zoltán
  • Ágostházi László
  • Káldi Gyula
  • Dr. Mezős Tamás
  • Dr. Nagy Mihály
  • Dr. Vándor László

Népművészet

  • Pál Miklósné
  • Dr. Balassa M. Iván
  • Berán István
  • Beszprémi Katalin
  • Demarcsek György
  • Kovácsné Bíró Ágnes
  • Matókné Kapási Júlia
  • Szabó Zoltán  

Szépirodalom

  • Dr. Vámos Miklós
  • Füzi László
  • Garaczi László
  • Kőszeghy Péter
  • Péliné Bán Éva
  • Prágai Tamás
  • Szigeti László
  • Turczi István

Színház

  • Csizmadia Tibor
  • Árvai György
  • Dobák Lívia
  • Gáspár Máté
  • Karsai György
  • Radácsi Anikó
  • Takács Katalin
  • Zsámbéki Gábor

Tánc

  • Pataki András
  • Kiss János
  • Hegedűs Sándor
  • Horváthné Major Rita
  • Juhász Zsolt
  • Kenesi Edina
  • Nagy Zoltán
  • Sasvári Csilla

Zene

  • Szirányi János
  • Dobszay László
  • Ember Csaba
  • Gerenday Ágnes
  • Gyöngyössy Zoltán
  • Madarász Iván
  • Marton László Távolodó
  • Rieger Johanna
  • Zelinka Tamás
  • Zsoldos Béla

2006

Építő

    Hegedűs Péter
    Dr. Ferkai András
    Jékely Zsolt
    Skardelli György Wágner Péter
    Weiler Árpád
    Boros Géza

Fotó

    Bán András
    Dr.Albertini Béla
    Boros Géza
    Dozvald János
    Horányi Attila
    Szalay Zoltán

Ipar

    Zsótér László
    Gremsprerger Beatrix
    Hernádi Paula
    Lencsés Ida
    Pannonhalmi Zsuzsa
    Sárkány Győző
    Sipos Enikő
    Tildi Béla

Ismeret

    Székely Gábor
    Dr. Balázs Géza
    Dr. Bácsy Ernő
    Dr. Budai Katalin
    Dr. Lafferton Kálmán
    Salamon Gábor
    Dr. Sasvári Edit
    Vörös Miklós

Képző

    Kovács Péter
    Aknay János
    Elekes Károly
    Kőnig Frigyes
    Lugossy Mária
    P. Szűcs Julianna
    Dr. Szepes Lászlóné
    Szurcsik József

Könyvtár

    Komlósi József
    Fonyó Istvánné
    Jehoda Imola
    Mátó Erzsébet
    Dr. Skaliczki Judit
    Varga Róbert

Közműv

    Tóth Zsuzsanna
    Bartha Éva
    Bárdos Ferenc
    Bokor Béla
    Csatlósné Komáromi Katalin
    Hegedűs Ágnes
    Kenyeres Sándorné
    Dr. Koncz Gábor
    Laknerné Brückler Andrea
    Tapodi Katalin

Levéltár

    Molnár József
    Baráth Magdolna
    Horváth Erzsébet
    Ivacs Gabriella
    Németh István
    Dr. Szabó Attila
    Dr. Szögi László
    Á.Varga László

Mozgó

    Kozma Károly
    Kende János
    Bácsfalvi Szilvia
    Csákvári Géza
    Erdőss Pál
    Kecskeméti Kálmán
    Kende János
    Mikulás Ferenc
    Pörös Géza
    Schulze Éva
    Szarvasi Zoltán
    Szoboszlay Péter

Múzeum

    Dr. Viga Gyula
    Kaján Imre
    Kishonthy Zsolt
    Mravik Lászlóné
    Vígh Annamária
    Víg Károly

Műemlék

    Erő Zoltán
    Ágostházi László DLA
    Káldi Gyula
    Dr. Mezős Tamás
    Nagy Mihály
    Dr. Vándor László

Népműv

    Balogh Balázs dr.
    Berán István
    Beszprémi Katalin
    Demarcsek György
    Kovácsné Bíró Ágnes
    Matókné Kapási Júlia
    Szabó Zoltán
    Pál Miklósné

Szépirodalom

    Dr. Vámos Miklós
    Füzi László
    Garaczi László
    Kőszeghy Péter
    Péliné Bán Éva
    Prágai Tamás
    Szigeti László
    Turczi István

Színház

    Csizmadia Tibor
    Árvai György
    Dobák Lívia
    Gáspár Máté
    Karsai György
    Radácsi Anikó
    Takács Katalin
    Zsámbéki Gábor

Tánc

    Pataki András
    Gaál Mariann
    Hegedűs Sándor
    Horváthné Major Rita
    Juhász Zsolt
    Kenesi Edina
    Nagy Zoltán
    Sasvári Csilla

Zene

    Szirányi János
    Dobszay László
    Ember Csaba
    Gerenday Ágnes
    Gyöngyössy Zoltán
    Madarász Iván
    Marton László Távolodó
    Rieger Johanna
    Zelinka Tamás
    Zsoldos Béla

2005

Építő

  • Hegedűs Péter
  • Ferkai András
    Jékely Zsolt
    Skardelli György
    Wágner Péter
    Weiler Árpád
    Boros Géza (NKÖM)

Fotó

    Bán András
    Batha László          
    Boros Géza
    Dozvald János
    Szalay Zoltán
    Tóth István

Ipar

    Zsótér László
    Gremsprerger Beatrix
    Lencsés Ida
    Pannonhalmi Zsuzsa
    Sárkány Győző
    Simon Károly
    Szentkirályi Miklós
    Tildi Béla

Ismeretterjesztés

    Dr. Kocsis András
    Dr. Aradi Csaba
    Dr. Budai Katalin
    Dr. Grétsy László
    Kováts Dániel
    dr. Lanczendorfer Erzsébet
    Margittai Katalin
    Székely Gábor

Képző

    Várkonyi György
    Kovács Péter
    Aknay János
    Elekes Károly
    Kőnig Frigyes
    Lugossy Mária
    Németh János
    P. Szűcs Julianna
    Dr. Szepes Lászlóné
    Szurcsik József

Könyvtár

    Ramháb Mária
    Fonyó Istvánné
    Jehoda Imola
    Komlósi József
    Lászlóné Nagy Ilona
    Mátó Erzsébet
    Skaliczki Judit
    Varga Róbert

Közművelődés

    Tóth Zsuzsanna
    Bárdos Ferenc
    Bartha Éva
    Bokor Béla
    Csatlósné Komáromi Katalin
    Förhénci Horváth Gyula
    Hegedűs Ágnes
    Kenyeres Sándorné
    Koncz Gábor
    Laknerné Brückler Andrea
    Óváry István
    Tapodi Katalin

Levéltár

    Molnár József
    Á.Varga László
    Baráth Magdolna
    Németh István
    Ódor Imre
    Szabadi István
    Szabó Attila
    Szögi László

Mozgó

    Kozma Károly
    Bácsfalvi Szilvia
    Erdőss Pál
    Kende János
    Mikulás Ferenc
    Pörös Géza
    Reichenberger János
    Schulze Éva
    Szarvasi Zoltán
    Szeredás András

Múzeum

    Dr. Viga Gyula
    Kaján Imre
    Dr. Kratochwill Ferencné
    Mravik Lászlóné
    Szacsvay Éva
    Vig Károly

Műemlék

    Dr. Román András
    Erő Zoltán
    Káldi Gyula
    Mezős Tamás
    Nagy Mihály
    Vándor László

Népművészet

    Balogh Balázs
    Berán István
    Beszprémi Katalin
    Demarcsek György
    Kovácsné Bíró Ágnes
    Matókné Kapási Júlia
    Pál Miklósné
    Szabó Zoltán

Szépirodalom

    Vámos Miklós
    Dobos István
    Füzi László
    Garaczi László
    Kőszeghy Péter
    Mátis Lívia
    Péliné Bán Éva
    Prágai Tamás
    Szigeti László
    Turczi István

Színház

    Csizmadia Tibor
    Árvai György
    Gáspár Máté
    Kaszás Attila
    Radácsi Anikó
    Takács Katalin
    Vajna Pál
    Zsámbéki Gábor

Tánc

    Pataki András
    Bretus Mária
    Gaál Mariann
    Hegedűs Sándor
    Horváthné Major Rita
    Mihályi Gábor
    Mucsi János
    Sasvári Csilla

Zene

    Tihanyi László
    Devich János
    Dobszay László
    Dubrovay László
    Ember Csaba
    Gerenday Ágnes
    Gyöngyössy Zoltán
    Hegedűs Katalin
    Sári József
    Szirányi János
    Zelinka Tamás
    Zsoldos Béla

2004

Építő


    Hegedűs Péter
    Jékely Zsolt
    Dr. Ferkai András
    Skardelli György
    Wágner Péter
    Weiler Árpád
    Boros Géza(NKÖM)

Fotó

    Chochol Károly
    Boros Géza
    Bán András
    Szarka Klára
    Tillai Ernő
    Tóth István

Ipar

    Scherer József
    Mendelényi Zoárdné
    Pannonhalmi Zsuzsa**
    Sárkány Győző*
    Simon Károly
    Székelyi Katalin
    Szentkirályi Miklós
    TildI Béla***
    Gremsperger Bea (NKÖM)

Ismeretterjesztés

    Dr. Kocsis András Sándor
    Dr. Aradi Csaba
    Dr. Budai Katalin
    Dr. Grétsy László
    Kováts Dániel dr.
    Dr. Lanczendorfer Erzsébet
    Margittai Katalin
    Székely Gábor

Képző

    Körösényi Tamás
    Aknay János
    Benes József
    Bukta Imre
    Márkus Péter
    Dr. Szepes Lászlóné
    Szinyei Merse Anna
    Szurcsik József

Könyvtár

    Ramháb Mária
    Alföldi Istvánné
    Gáborjáni Szabó Botond
    Lászlóné Nagy Ilona
    Oroszlánné Mészáros Ágnes
    Pallósiné Toldi Márta
    Surján Miklós
    Szente Ferenc
    Dr. Skaliczki Judit (NKÖM)

Közművelődés

    Bagáriné Viszket Katalin
    Bárdos Ferenc
    Beke Pál
    Dr. Koncz Gábor
    Dr. Németh János
    Fenyves Kornél
    Förhénci Horváth Gyula
    Halász Péter
    Kary József
    Nagy Júlia
    ÓváriyIstván
    Szakall Judit

Levéltár

    Dr. Érszegi Géza
    Á.Varga László
    Dr. Bán Péter
    Molnár József
    Dr. Ódor Imre
    Dr. Szabadi István
    Dr. Szögi László
    Dr.Tóth Ágnes

Mozgókép

    Kozma Károly
    Bakonyi Veronika
    Gulyás Gyula
    Kálomista Gábor
    Kende János
    Lugossy László
    Mikulás Ferenc
    Okos Oszkár
    Reichenberger János
    Szeredás András

Múzeum

    Dr. Bencze Géza
    Dr. Cseri Miklós
    Dr.Kratochwill Ferencné (Mimi)
    Mravik Lászlóné
    Dr. Szacsvay Éva
    Vig Károly

Műemlék

    Dr. Román András
    Erő Zoltán
    Gerelyes Ibolya
    Káldi Gyula
    Dr. Mezős Tamás
    Nagy Mihály

Népművészet

    Csasztvan András
    Balogh Balázs dr.
    Dr. Bánszky Pál
    Berán István
    Berecz András
    Kovácsné Bíró Ágnes
    Lelkes Lajos
    Pál Miklósné

Szépirodalom

    Dr. Cs.Tóth János
    Bertha Zoltán
    Dobos István
    Ferenczes István
    Győrffy Miklós
    Dr. Ilia Mihály
    M. Kiss Sándor
    Mátis Lívia
    Szalay Károly
    Dr. Vasy Géza
    Páliné Bán Éva (NKÖM)

Színház

    Meczner János
    Csizmadia Tibor
    Gáspár Máté
    Horgas Péter
    Kaszás Attila
    Kelemen Csaba
    Radácsi Anikó
    Vajna Pál

Tánc

    Lőrinc Katalin
    Bozsik Yvette
    Bretus Mária
    Farkas Zoltán
    Kiss János
    Mihályi Gábor
    Mucsi János
    Sasvári Csilla (NKÖM)

Zene

    Tihanyi László
    Aradi Csabáné
    Devich János
    Dobszay László
    Dubrovay László
    Hegedűs Katalin
    Ittzés Mihály
    Sári József
    Tóthpál József
    Vashegyi György
    Zelinka Tamás
    Zsoldos Béla
    Gerenday Ágnes (NKÖM)

2003-1993

Mozgókép Szakmai Kollégium

Árvai Jolán
Babiczky László
Bakonyi Veronika
Dr. Buglya Sándor
Cselényi László
Dárday István
Duló Károly
Fehéri Tamás
Grunwallsky Ferenc
Gulyás Gyula
Győrffy Miklós
Hegedűs László
Horváth György
Kálomista Gábor
Kardos István
Kende János
Kézdi Kovács Zsolt
Kovács András
Kozma Károly
Lugossy László
Macskássy Katalin
Mikulás Ferenc
Miskolczi Péter
Mohos Sándor
Okos Oszkár
Petróczy Sándor
Pobori Ágnes
Port Ferenc
Pruckner Pál
Reichenberger János
Schulze Éva
Sipos László
Stenczer Noémi
Székely Gabriella
Szerafin Ernőné
Szeredás András
Tóth Gy. László
Veresné dr. Kozma Ilona
Zsombolyai János

Irodalmi és Könyv Szakmai Kollégium (2001-ig)

Dr. Antalóczy Zoltán
Bacsó Béla
Bart István
Bertha Bulcsú
Dr. Cs. Tóth János
Csiki László
Deák László
Dérczy Péter
Dobos István
Ferenczes István
Dr. Gallyas Csaba
Győrffy Miklós
Dr. Ilia Mihály
Kovács István
Lengyel Balázs
M. Kiss Sándor
Margócsy István
Masszi Péter
Mátis Lívia
Mezey Katalin
Monostori Imre
Péliné dr. Bán Éva
Dr. Romsics Ignác
Szakonyi Károly
Szalay Károly
Szepesi Attila
Dr. Szörényi László
Tüskés Tibor
Dr. Vasy Géza
Vathy Zsuzsa
Zentai Péter László

Folyóirat-kiadási Szakmai Kollégium (2001-ig)

Albert Gábor
Bacsa Vilmos
Bella István
Benda Gyula
Bertha Zoltán
Dubrovay László
Ferenczes István
Fodor Antal
Fodor András
Dr. Gallyas Csaba
Gáspár György
Gerzson Pál
Györffy Miklós
Kardos István
Kardos András
Dr. Kende Péter
Dr. Kenyeres Zoltán
Kiss Gy. Csaba
M. Kiss Sándor
Márkus Béla
Mészáros Sándor
Dr. Nádori Péter
Nagy József
Nagy Boldizsár
Pete György
Dr. Szvák Gyula
Takács József
Tarján Tamás
Tornai József
Tóth József
Dr. Vekerdi László

Színházi Szakmai Kollégium

Bába Krisztina
Babarczy László
Bakos Erika
Balázsovits Lajos
Bálint András
Bereményi Géza
Csóti József
Döme Sándor
Fodor Tamás
Gali László
Horgas Péter
Jachinek Rudolf
Jordán Tamás
Kaszás Attila
Kelemen Csaba
Kerényi Imre
Kővári Katalin
Laklóth Aladár
Mácsai Pál
Magi Istán
Meczner János
Morcsányi Géza
Nyerges Ferenc
Sík Ferenc
Szabó István
Szomory György
Tordy Géza
Vajna Pál
Vámos László
Vass Lajos
Végvári Tamás
Zsámbéki Gábor

Zenei Szakmai Kollégium

Dr. Aradi Csabáné
Balázs Árpád
Bozay Attila
Bródy János
Csengery Adrienne
Devich János
Dobszay László
Dubrovay László
Ember Csaba
Erkel Tibor
Dr. Falvy Zoltán
Gedényi Ildikó
Gerenday Ágnes
Gonda János
Gyöngyössy Zoltán
Hegedűs Katalin
Ittzés Mihály
Kocsár Miklós
Kollár Éva
Lantos István
Madarász Iván
Malina János
Dr. Nádori Péter
Oberfrank Géza
Papp Márta
Párkai István
Petró János
Pongrácz Péter
Sári József
Sárosi Bálint
Tihanyi László
Tóthpál József
Vashegyi György
Viktor Máté
Wolf Péter
Zelinka Tamás

Táncművészeti Szakmai Kollégium

Bozsik Yvette
Bretus Mária
Brieber János
Dr. Dienes Gedeon
Dózsa Imre
Erkel Tibor
Farkas Zoltán
Fodor Antal
Fuhs Lívia
Boda Gábor
Juronics Tamás
Kiss János
Dr. Körtvélyes Géza
Krámer György
Lőrincz Katalin
Maácz László
Major Rita
Mihályi Gábor
Molnár Ernő
Mucsi János
Novák Ferenc
Oláh Dóra
Román Sándor
Sándor L. István
Sebestény Katalin
Szabó György
Szabó Durucz Zsuzsa
Uhrik Dóra
Zórándy Mária
Zsuráfszky Zoltán

Képzőművészeti Szakmai Kollégium

Barabás Márton
Benes József
Bráda Tibor
Bukta Imre
Csáji Attila
Farkas Ádám
Hantos Károly
Kéri Imre
Kő Pál
Körössényi Tamás
Lugossy Mária
M. Novák András
Márkus Péter
Pataki Gábor
P. Szűcs Julianna
Stefanovits Péter
Sümegi György
Szemadám Gyögy
Dr. Szinyei Merse Anna
Szurcsik József
Tenk László
Timár Katalin
Véssey Gábor

Iparművészeti Szakmai Kollégium

Benkő Cs. Gyula
Boros Géza
Borza Teréz
Buczkó György
Csomay Zsófia
Dvorszky Hedvig
Hauser Beáta
Horváth Márton
Jermakov Katalin
Koós Judit
Kátai József
Lammel Ilona
Lovas Ilona
Mendelényi Zoárdné
Mezei Gábor
Probstner János
Rényi Krisztina
Scherer József
Simon Károly
Simonffy Márta
Székely Katalin
Szentkirályi Miklós
Szepes Lászlóné
Turányi Gábor
Zsótér László
Gemsperger Beatrix

Fotóművészeti Szakmai Kollégium

Balla András
Bánkúti András
Boros Géza
Boros György
Chochol Károly
Gera Mihály
Haris László
Keleti Éva
Kerekes Gábor
Kincses Károly
Kolta Magdolna
Markovits Ferenc
Módos Gábor
Móser Zoltán
Molnár Edit
Pilaszanovich Irén
Rédey Ferenc
Stemlerné Balogh Ilona
Szarka Klára
Tasnádi László
Tillai Ernő
Tímár Péter
Tóth István
Tóth József
Török László

Népművészeti Szakmai Kollégium

Dr. Balogh Balázs
Dr. Bánszky Pál
Berecz András
Borbély Jolán
Csasztvan András
Dr. Diószegi László
Dr. Flórián Mária
Foltin Jolán
Dr. Füzes Endre
Havasréti Pál
Dr. Hoppál Mihály
Kiss Ferenc
Kobzos Kiss Tamás
Dr. Kovács Ákos
Kovácsné Bíró Ágnes
Dr. Lelkes Lajos
Olsvay Imre
Papp János
Pávai István
Péterfy László
Szemerkényi Ágnes
Dr. Vincze Tamásné

Közművelődési Szakmai Kollégium

Bagári Viszket Katalin
Bálványos Huba
Barth János
Bartha Éva
Beke Pál
Borbáth Erika
Domokos János
Fenyves Kornél
Dr. Fodor Péter
Förhinczi Horváth Gyula
Garamvölgyi György
Halász Péter
Jagasics Béla
Kaposi László
Kary József
Kemény Bertalan
Kerekes László
Kiss Ernő
Dr. Koncz Gábor
Lángné Nagy Mária
Mihályfi Márta
Nagy Lenke
Nagy Júlia
Orlóczy Béla
Pál Miklósné
Dr. Rubovszky Kálmán
Szabó Irma
Szabó Lajos
Szakall Judit
Szente Béla
Sz. Tóth János
Tuba László
Ujfalusy Gábor
Zsámboki Árpád
Wootsch Péter

Könyvtári Szakmai Kollégium

Alföldi Istvánné
Dr. Ambrus Zoltán
Balogh Mihály
Dr. Domsa Károlyné
Gáborjáni Szabó Botond
Gomba Szabolcsné dr.
Illyés Katalin
Kocsis István
Lászlóné Nagy Ilona
Dr. Lévai Botondné
Majtényiné Túri Katalin
Maruszki József
Mihályné Csaba Gabriella
Dr. Nagy Attila
Oroszlánné Mészáros Ágnes
Pallósiné Toldi Mária
Papp István
Poprády Géza
Ramháb Mária
Dr. Redl Károly
Dr. Skaliczky Judit
Sóron László
Surján Miklós
Szente Ferenc

Levéltári Szakmai Kollégium

Dr. Bán Péter
Dr. Blazovich László
Csenki Éva
Dr. Erdmann Gyula
Dr. Érszegi Géza
Dr. Géczi Lajos
Dr. Horváth Erzsébet
Molnár József
Nyulásziné dr. Straub Éva
Dr. Ódor Imre
Poór János
Dr. Soós László
Dr. Szabadi István
Dr. Szögi László
Tilcsik György
Dr. Tóth Ágnes

Múzeumi Szakmai

Dr. Bálint Csanád
Bencze Géza
Bereczky Lóránd
Dr. Cseri Miklós
Dr. Ecsedy István
Dr. Fodor István
Dr. Füköh Levente
Dr. Gerelyes Ibolya
Dr. Környei Attila
Kratochwill Mimi
Dr. Kriston Vizi József
Kubassek János
Dr. Lovag Zsuzsa
Dr. Lovas Márton
Dr. Matskási István
Dr. Mojzer Miklós
Petheő Károly
Dr. Pintér János
Dr. Selmeci Kovács Attila
Dr. Szacsvay Éva
Takács Imre
Dr. Vámos Éva

Építőművészeti Szakmai Kollégium (2000-től)

Basa Péter
Csomay Zsófia
Lázár Antal
Dr. Román András
Turányi Gábor
Vizér Péter

Ismeretterjesztési és Környezetkultúra Szakmai Kollégium (2002-től)

Dr. Antalóczy Zoltán
Dr. Aradi Csaba
Dr. Grétsy László
Dr. Kocsis András Sándor
Dr. Kováts Dániel
Dr. Lanczendorfer Erzsébet
Margittai Katalin
Dr. Romsics Ignác

Szépirodalmi Szakmai Kollégium (2002-től)

Bertha Bulcsú
Dr. Cs. Tóth János
Dobos István
Ferenczes István
Dr. Győrffy Miklós
Dr. Ilia Mihály
M. Kiss Sándor
Mátis Lívia
Szalay Károly
Dr. Vasy Géza

Küső szakértőket bevonó alkalmi kollégiumok

Digitális Kultúra (ad hoc- 1996)

Ádám Katalin
Dr. György Péter
Dr. Horváth Iván
Dr. Nagy Bálint
Pogány György
Dr. Rózsa György
Dr. Tószegi Zsuzsanna
Váncsa István
Török András

Digitális Kultúra (ad hoc – 1997)

Ádám Katalin
Dr. György Péter
Dr. Horváth Iván
Dr. Nagy Bálint
Pogány György
Dr. Rózsa György
Dr. Tószegi Zsuzsanna
Tölösi Péter
Török András
Zsadon Béla

Digitális Kultúra (ad hoc-1999)

Dombi Gábor
Dr. Hámori Ferenc
Dr. Horváth Iván
Hörcher Péter
Nagy Sándor
Dr. Tószegi Zsuzsanna

„Magyar Művészet” (ad hoc – 1997)

Bocsák Ágnes
Bodó Katalin
Bozzay Andrásné
Csengery Adrienne
Dr. Erdődy Gábor
Kodaj Károly
Dr. Körtvélyes Géza
Köves Tamás
Dr. Meggyes István
Pilaszanovich Irén
Szabó István
Dr. Székely György
Török András

Kultúra és Turizmus (ad hoc – 1998)

Andrássy Mária
Bocsák Ágnes
Bodó Katalin
Bozzay Andrásné
Csengery Adrienne
Dr. Erdődy Gábor
Kodaj Károly
Köves Tamás
Dr. Meggyes István
Schneider Mária
Dr. Somogyi Zoltán
Szabó István

Az alábbi ideiglenes kollégiumok levezető elnökeit, elnökeit, illetve tagjait az illetékes állandó kollégiumok képviselői, valamint a felkért bizottsági tagok adták.

  • Öszművészeti Fesztiválok (1998, 1999, 2000, 2002
  • Ithaka-program (1998, 1999, 2000)
  • Közgyűjteményi pályázat (1998)
  • Népművészeti-táncművészeti közös pályázat (1999, 2000, 2001, 2002)
  • Közművelődési-könyvtári közös pályázat (1999)
  • Közművelődési-Zenei közös pályázat (1999)
Impresszum | Honlaptérkép | Sajtószoba | Munkatársak | Technikai ajánlás | English | RSS